Debiut trenera Grembockiego

(KK)
Jacek Grembocki, trener Cartusii.
Udany był debiut Jacka Grembockiego w roli trenera Cartusii, do niedawna zawodnika drużyny. W sobotę, w meczu sparingowym z Gryfem Wejherowo IV-ligowa Cartusia wygrała 2:1.

Nowy szkoleniowiec kartuskiego zespołu dał szansę gry wielu młodym zawodnikom z zespołu juniorów i drużyny rezerwowej, m.in. Łukaszowi i Michałowi Kitowskim, Pawłowi Pytce, Arturowi Supernakowi czy Pawłowi i Michałowi Jankowskim. Zawodnicy ci nie zawiedli trenera, spisując się bardzo dobrze i ostatecznie wygrywając z II-ligowcem z Wejherowa.
W pierwszej połowie meczu przewagę mieli wejherowianie, prowadząc do przerwy, po strzale Dawida Pomorskiego, 1:0.
Zawodnicy Cartusii odrobili, z nawiązką, straty w drugiej połowie gry.

Po bramkach Radosława Szabłowskiego i Tymoteusza Małeckiego zapewnili zwycięstwo Cartusii 2:1. Jeszcze parokrotnie mieli szanse na bramki, a szczególnie Michał Kitowski, ale nie udało się ich im wykorzystać.
Zespół, mimo braku Michała Klamana i Aleksandra Cybulskiego, ma wysoką formę w okresie przygotowawczym i przed planowanymi sparingami z Gedanią, Żukowem, Sierakowicami i Czarnymi Pruszcz.