Cztery medale dla zapaśników Cartusii w Memoriale Bolesława Dubickiego

Facebook/GKS Cartusia Kartuzy
W ostatnich dniach lutego na warszawskich matach spotkali się zapaśnicy z całego kraju. Do rywalizacji stanęła również ośmioosobowa ekipa Cartusii Kartuzy, która wywalczyła cztery medale i 5. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W dniach 26-28 lutego w Warszawie odbywał się XIII Memoriał Bolesława Dubickiego - legendy polskich zapasów i wychowawcy wielu medalistów olimpijskich. Łącznie 234 zawodników z całego kraju spotkało się na warszawskich matach. W tak licznym i silnym gronie nie zabrakło też przedstawicieli Cartusii Kartuzy, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Najwyżej, bo do finału, dotarł w kategorii 110 kg Paweł Janzen. Po bardzo udanych walkach eliminacyjnych przegrał niestety w ostatnim starciu przy remisie 6:6

- Srebro to duży sukces, ale też spory niedosyt gdyż zwycięstwo było o włos i wymknęło się dosłownie w ostatniej sekundzie - komentuje klub.

Brązowe krążki zdobyli natomiast Oliver Dobka (45 kg), Natan Wolski (65 kg) i Błażej Miotk (110 kg).

- Pokazali się z dobrej strony. Wyraźnie widać, że praca wykonana na treningach zaczyna procentować - dodaje Cartusia.

Pozostali zawodnicy kartuskiego klubu uplasowali się już poza podium. Karol Niklas w kategorii 48 kg zajął 10. miejsce, a Jakub Myszk (80 kg) był 12. - w tym przypadku kontuzja uniemożliwiła walki o wyższą lokatę. Również w kategorii 80 kg Dominik Karczewski zajął 17. miejsce, a Kamil Leik miejsce 26.

- To pierwsze ich starcia w tej kategorii wiekowej i widać, że trema miała tu sporo do powiedzenia - opowiadają przedstawiciele klubu. - Jak zawsze trenerom towarzyszą niektórzy rodzice i emocje na sali sięgają zenitu, ale na tym polega sport, tak ciekawy jakim są zapasy. Trenerowi Bartłomiejowi Pryczkowskiemu i Marcinowi Dobka jak zawsze gratulujemy wyniku.

Pojedyncze sukcesy kartuskich zapaśników przełożyły się też na bardzo dobry wynik drużynowy. W zawodach w stolicy GKS Cartusia zajęła bowiem 5. miejsce na 63 kluby z całego kraju.