Cartusia 1923 Kartuzy wygrała 1:0 z GTS Goszyn w kolejnym meczu Pucharu Polski

nadesłane/Cartusia 1923 Kartuzy
W środę 7 października piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy zmierzyli się z drużyną GTS Goszyn w ramach IV rundy Pucharu Polski. W meczu padła tylko jedna bramka tuż przed końcem pierwszej połowy. Celny strzał Macieja Jankowskiego zapewnił kartuzianom udział w kolejnej, V rundzie.

Cartusia 1923 Kartuzy niecałe trzy miesiące temu zmierzyła się już z GTS Goszyn, w sparingu w ramach przygotowań do bieżącego sezonu. Wówczas na własnym boisku reprezentanci stolicy Kaszub zremisowali 1:1, a jedyną bramkę dla niebiesko-biało-czarnych zdobył Rafał Malanowski. W minioną środę kartuzianie również strzelili jednego gola - w 43. minucie po rzucie karnym punktował Maciej Jankowski. Tym razem jednak wystarczyło to do zwycięstwa i kontynuacji przygody z Pucharem Polski w V rundzie.

Dla Cartusii środowy mecz był drugim w tegorocznych zmaganiach, gdyż piłkarze z Kartuz rozpoczęli dopiero od III rundy. Tydzień temu mieli przed sobą nie lada wyzwanie, bowiem trafili na aktualnego lidera IV ligi Stolema Gniewino. W niezwykłych okolicznościach jednak Cartusia zdołała pokonać Stolema 4:3.

Do V rundy Pucharu Polski przeszły jeszcze cztery inne zespoły z naszego powiatu. GKS Sierakowice pokonał KS Skorzewo 5:4, a GKS Przodkowo nie dał szans GKS Kowale, wygrywając aż 7:0. Podobnie wysoki wynik odnotowała Radunia Stężyca w meczu z Wietcisa Skarszewy - tutaj padło 5 goli dla podopiecznych Sebastiana Letniowskiego. Zwycięstwo nad Gwiazdą Karsin, po dogrywce, odniósł również Amator Kiełpino.