Żukowska 15 w Przyjaźni na finał zawodów Kaszuby Biegają 2014

Żukowska 15, czyli finał Kaszuby Biegają 2014
Żukowska 15, czyli finał Kaszuby Biegają 2014 Sebastian Miotk
Niespodzianek nie było - Monika Czapiewska i Łukasz Kujawski, dotychczasowi liderzy klasyfikacji generalnych, wygrali ostatnie zawody Kaszuby Biegają 2014, czyli Żukowską Piętnastkę ze startem i metą w Przyjaźni.

Wśród kobiet w pierwszej szóstce uplasowały się też: Barbara Bączek-Motała, Maria Maj - Roksz, Joanna Dobrowolska, Monika Zielińska i Joanna Wilbik. W rywalizacji mężczyzn za zwycięzcą linię mety minęli: Michał Czapiński, Michał Rolbiecki, Łukasz Mielewczyk, Dariusz Frankowski i Szymon Gwardjak. Nie tylko najlepsi czuli po biegu satysfakcję, bo dystans liczący 14,4 km pokonało łącznie 259 zawodników z całej Polski.

- We wszystkich dziesięciu zawodach z serii Kaszuby Biegają 2014 startowało około 2500 zawodników - wylicza Henryk Miotk, dyrektor biegów. - Taka frekwencja to fenomen i zasługa bardzo wielu osób, samorządów, instytucji i służb zaangażowanych w organizację. Wszystkim w imieniu własnym i zawodników serdecznie dziękuję.
Ostatnie zawody połączone były z upamiętnieniem 95 rocznicy powstania 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty.

Uroczystość wraz ze składaniem kwiatów odbyła się pod pomniku Matki Boskiej Królowej Kaszub przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Żukowie.