Myśliwi z terenu powiatu kartuskiego, zrzeszeni w kołach łowieckich Łabędź, Głuszec i Słonka spotkali się w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Grzybnie, by odprawić tradycyjną kolędę oraz ofiarować parafii obraz św. Huberta, patrona myśliwych.

Obraz jest dziełem Marii Konkel. Poświęcił go ks. prałat Andrzej Koss ze Śliwic, kapelan myśliwych, leśników i rycerzy diecezji pelplińskiej.


– Pomysł wyszedł od Józefa Cybuli, łowczego koła łowieckiego Głuszec – powiedział Stanisław Kobiela, myśliwy.


W obecności pocztów sztandarowych, przy dźwięku rogu obraz św. Huberta zawisł w bocznej nawie kościoła. Po kaplicy św. Huberta w Okoninach w Borach Tucholskich jest to druga świątynia w diecezji, gdzie patronuje św. Hubert.
 Według legendy z XI wieku Hubert nawrócił się na chrześcijaństwo zobaczywszy jelenia z jaśniejącym między porożem krzyżem – taki właśnie obraz namalowała Maria Konkel.


Na kolędowym spotkaniu myśliwych był starosta pucki Wojciech Dettlaff.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!