To już X Festiwal Potraw Kaszubskich - Kaszëbsczé Jestkù. Odbędzie się 30 września w Ostrzycach, w centrum wsi. Gospodynie, kucharze z podmiotów gastronomicznych, indywidualni uczestnicy gotować będą kaszubską potrawę, na którą składać się będzie pełnoskładnikowe drugie danie oraz deser - w postaci ciasta, puddingu, kiślu czy galaretki.

30 września w Ostrzycach gospodynie, uczniowie szkół gastronomicznych, kucharze z restauracji oraz innych podmiotów turystycznych a także osoby indywidualne walczyć będą o Złotą, Srebrną i Brązową Łyżkę oraz nagrody.

Festiwal Potraw Kaszubskich - Kaszëbsczé Jestkù jest częścią wydarzenia pod nazwą "Produkt tradycyjny - promocja smaków regionu Kaszub". O godz. 9 rozpocznie się konferencja, natomiast od godz. 14 mistrzowie kuchni przystąpią do konkursowego gotowania pod namiotem w centrum wsi.
Impreza rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do 19. Na laureatów czekają nagrody finansowe.


W 2016 roku uczniowie z Kościerzyny podbili komisję konkursową swoimi potrawami - zdjęcia
>>> Tak gotowano na VIII Festiwalu Kulinarnym Kaszebscze Jestku w Ostrzycach w 2015 roku

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!