Gmina Postomino- Dwa drzewa poleciały na drogę w Staniewicach, po jednym w Wilkowicach i Smardzewie -wylicza st Gmina Postomino- Dwa drzewa poleciały na drogę w Staniewicach, po jednym w Wilkowicach i Smardzewie -wylicza st

Gmina Postomino - Dwa drzewa poleciały na drogę w Staniewicach, po jednym w Wilkowicach i Smardzewie -wylicza st. kpt. Piotr Słupski, oficer prasowy powiatowego komendanta państwowej Straży Pożarnej w Sławnie. - Zaś w Jarosławcu wiatr zerwał tablicę przy zejściu na plażę. We wszystkich sytuacjach interweniowały nasze jednostki usuwając zagrożenie. Strażak zaleca ostrożność na drogach, a w szczególności w nadmorskim pasie powiatu. (© TT)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Silny wiatr na Pomorzu zaczął wiać w czwartek 12.10.2017 r. mniej więcej od godz. 13. Do piątkowego poranka strażacy interweniowali 42 razy - głównie usuwali z dróg połamane konary i drzewa. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

AKTUALIZACJA PIĄTEK 13.10 GODZ. 7.10
Silny wiatr wiejący od czwartkowego popołudnia na Pomorzu wciąż dokucza mieszkańcom naszego regionu. Do tej pory odnotowano 42 zdarzenia związane z wichurą - najwięcej w powiecie słupskim (10), kartuskim (5), wejherowskim (5) i w Gdyni (5). Obecnie trwa usuwanie drzewa z jezdni w Krynicy Morskiej na Mierzei Wiślanej - informuje oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.


Sprawdź PROGNOZĘ POGODY DLA POMORZA NA PIĄTEK 13.10.2017AKTUALIZACJA GODZ. 21.00
Powiat sławieński: Strażacy zanotowali cztery powalone drzewa na drogi oraz zerwaną tablicę. Ponadto podwyższony jest poziom wody w kanale portowym w Darłowie.

- Dwa drzewa poleciały na drogę w Staniewicach, po jednym w Wilkowicach i Smardzewie - wylicza st. kpt. Piotr Słupski, oficer prasowy powiatowego komendanta państwowej Straży Pożarnej w Sławnie. - Zaś w Jarosławcu wiatr zerwał tablicę przy zejściu na plażę. We wszystkich sytuacjach interweniowały nasze jednostki usuwając zagrożenie.

Strażak zaleca ostrożność na drogach, a w szczególności w nadmorskim pasie powiatu.

P. sławieński : Wiatr powala drzewa - strażacy ostrzegają: zagrożenie sztormowe
AKTUALIZACJA GODZ. 20.00Jak podaje SKKW PSP w Gdańsku do godz. 18:00 odnotowano 22 zdarzenia związane z usuwaniem konarów i drzew, na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w powiatach: słupskim 8, kartuskim 3, wejherowskim 3.

AKTUALIZACJA GODZ.19.30W związku z obowiązującymi ostrzeżeniami o silnym wietrze i o sztormie trwającym na Bałtyku prosimy o zapoznanie się z poradnikiem wydany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dotyczącym zachowań podczas wichur.

Jak zachować się podczas wichury:

  • słuchaj prognoz pogody i komunikatów lokalnych mediów
  • unikaj przebywania na otwartej przestrzeni; najlepiej szukaj schronienia w budynku;
  • w mieszkaniu i domu zamknij okna i sprawdź ich zamknięcia (w razie konieczności odpowiednio je zabezpiecz)
  • z balkonu, tarasu, podwórka i obejścia usuń (lub zabezpiecz) przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr (donice, suszarki do prania, karmniki, meble itp.)
  • silny wiatr grozi zerwaniem linii wysokiego napięcia i brakiem dostaw prądu – miej w domu świece z zapałkami, latarkę na dynamo lub na baterie, radio na baterie, zapasowe baterie; naładuj telefony komórkowe
  • postaraj się nie stać pod drzewami, nie podchodź blisko budynków, nie zatrzymuj się pod trakcjami elektrycznymi, szyldami, tablicami reklamowymi, rusztowaniami itp.
  • nie parkuj pojazdów w pobliżu drzew, rusztowań, stalowych konstrukcji, tablic reklamowych, trakcji elektrycznych itp.
  • podczas jazdy samochodem zachowaj szczególną ostrożność przy wyjeżdżaniu na otwartą przestrzeń z drogi osłoniętej ekranami, budynkami lub drzewami
  • zapewnij bezpieczeństwo zwierzętom, które trzymasz na dworze, zamknij je w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach
  • pamiętaj, że podczas silnego wiatru temperatura odczuwalna jest o kilka stopni niższa niż ta, którą wskazuje termometr

TELEFONY ALARMOWE W RAZIE NIEBEZPIECZEŃSTWA

112 – numer alarmowy
999 – Pogotowie Ratunkowe
998 – Straż Pożarna
997 – Policja

58 52 44 500 - Dyżurny Inżynier Miasta

58 778 60 00 - Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY...


- Na Pomorzu prognozuje się w czwartek wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, z zachodu. W gminach nadmorskich średnia prędkość wiatru wyniesie od 40 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h. W piątek wiatr skręci na północno-zachodni - informuje dyżurny synoptyk Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydano dla terenów przybrzeżnych. W gminach w południowej części naszego województwa wydano pierwszy stopień ostrzeżenia.

Silny wiatr może utrzymać się do godziny 13 w piątek.

Prognoza pogody dla Pomorza na 12.10.2017


W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Możliwość burzy, zwłaszcza na wybrzeżu. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, od popołudnia do 80 km/h, zachodni. W powiatach nadmorskich wiatr okresami silny i bardzo silny, od 40 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h, od popołudnia do 100 km/h.W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza nad samym morzem i tu początkowo możliwość burzy. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C, nad morzem około 12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni. W powiatach nadmorskich wiatr okresami silny i bardzo silny, od 40 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h.

Prognoza pogody dla Pomorza na 13.10.2017


W dzień zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni. W powiatach nadmorskich wiatr okresami silny i bardzo silny, od 40 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h. Po południu wiatr będzie słabł, ale nadal pozostanie porywisty.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C, nad morzem około 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.


Pogoda

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Stara Rura (gość)

Gó... się tu pisze na tym KNM.
Ucho Powiatu - tam piszą o tym, co jest niewygodne dla władzy lokalnej.