Zimowa aura dała się we znaki także osobom bezdomnym. W Kartuzach przez cały czas czynne są dla takich osób schronisko oraz noclegownia. Dodatkowo funkcjonuje również schronisko dla kobiet. Placówki w okresie silnych mrozów są pełne. Łącznie z tej formy pomocy korzysta jednorazowo ponad 40 osób, w tym dwie matki i czworo dzieci.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
– Gdy były szczególnie mroźne dni i noce musieliśmy przygotowywać tak zwane dostawki, tyle osób trzeba było przenocować – wyjaśnia Kazimiera Leman, prowadząca kartuskie schroniska. – I czasem nawet złamaliśmy przyjęty i obowiązujący regulamin o przyjmowaniu wyłącznie osób trzeźwych. Przed nami kolejne zimowe dni z bardzo niskimi temperaturami, nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy nie mają się gdzie podziać.

Więcej przeczytasz jutro (piątek) w Tygodniku Kartuzy

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!