VI Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej w Kartuzach [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Bartosz Cirocki
VI Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej w Kartuzach
VI Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej w Kartuzach nadesłane
Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach wygrała VI Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej w Kartuzach, zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki.

Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki w Kartuzach zorganizowało VI Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej. W turnieju wzięło udział osiem zespołów ze szkół gminy Kartuzy: Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach, Szkoła Podstawowa w Mirachowie, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego przy Zespole Szkół w Staniszewie, Szkoła Podstawowa w Kolonii, Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej, Szkoła Podstawowa w Łapalicach i Zespół Szkół w Kiełpinie.

Po rozegraniu emocjonujących spotkań w grupach odbyły się mecze finałowe.W spotkaniu o trzecie miejsce SP nr 1 Kartuzy pokonała ZS Kiełpino 2:1, a w meczu o złote medale SP nr 2 Kartuzy wygrała z SP Mirachowo 2:0.

Drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a zawodnicy okolicznościowe medale, które wręczała Kamilla Karczewska – wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki w Kartuzach. Nagrody indywidualne w turnieju zdobyli: Kacper Kulas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach - dla najlepszego bramkarza, Łukasz Jandziński również ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach - królem strzelców, Robert Radomski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach - najlepszy zawodnik.

Dzięki wsparciu zadania przez Gminę Kartuzy, oprawa mistrzostw była niezwykła. Zawodowy sędzia, puchary i medale dla zawodników sprawiły, że turniej zyskał wysokie oceny widzów i uczestników.

Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki już dziś zaprasza na kolejne zawody sportowe w przyszłym roku.