V Bieg Przyjaźni zakończył tegoroczną edycję cyklu Kaszuby Biegają, jednej z najpopularniejszych imprez biegowych na Pomorzu. Finałowe rozgrywki w Przyjaźni cieszyły się bardzo wysoką frekwencją. Na starcie stanęło 350 biegaczy. Biegowi głównemu na 15 km towarzyszyły biegi dzieci i młodzieży, a także koncert charytatywny „Pomagamy Wieśkowi”. Na scenie wystąpiły zespoły: Czarodzieje z Kaszub, Agape, Golden Hits i Aleksandra Philipp. W imieniu walczącego z choroba strażaka z Przyjaźni, za gest organizatorów podziękowała małżonka Wiesława Doliny.

Kaszuby Biegają 2017 - V Bieg PrzyjaźniWyniki biegu głównego na 15 km

Mężczyźni
1. Patryk Błaszczyk z Ustki
2. Adam Głogowski z Gdyni
3. Michał Rolbiecki z Wejherowa
4. Jarosław Richert z Wejherowa
5. Sebastian Sikora z Gdyni
6. Paweł Grzywacz z Gdańska
Z mieszkańców powiatu kartuskiego najlepsze miejsca zajęli: Piotr Wierziński z Kartuz (16), Bogumił Utkała z Kartuz (18) i Zdzisław Roszkowski z Borkowa (22).

Kobiety
1. Dominika Nowakowska z Kiełpina
2. Katarzyna Pobłocka z Lęborka
3. Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni
4. Ewa Maj-Płotka z Wejherowa
5. Iwona Sikora z Gdyni
6. Lidia Kołodziejczyk z Wejherowa
Poza zwyciężczynią z mieszkanek powiatu kartuskiego najlepsze miejsca zajęły: Paulina Zaborowska z Żukowa (122), Patrycja Kiryluk z Miszewka (134) i Paulina Klawikowska z Goręczyna (176).

27 listopada w Żukowie odbędzie się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję cyklu Kaszuby Biegają. Wręczone zostaną puchary zwycięzcom w klasyfikacji głównej edycji 2017.


Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!