Rozpoczął się kolejny etap projektu Rewitalizacja Kartuz - przebudowa ulicy Dworcowej. W związku z tym od czwartku nastąpią spore zmiany w organizacji ruchu na ulicy Dworcowej oraz w jej okolicach. Konieczne będzie uważne przyglądanie się znakom drogowym.

Rozpoczął się remont ulicy Dworcowej w Kartuzach. Jak informuje Urząd Miejski w Kartuzach, szybka i sprawna realizacja inwestycji wymaga wprowadzenia zmian w organizacji ruchu w centrum miasta. Będzie ich niemało, należy więc zapomnieć o jeździe "na pamięć" i uważnie przyglądać sie znakom drogowym.
- Odkrycie historycznej kostki w obrębie ulic Dworcowej i Rynek wymaga całkowitego zamknięcia odcinków tych ulic, a co za tym idzie trzeba było wprowadzić czasowo zmiany w organizacji ruchu - wyjaśnia Wojciech Jaworowski, wiceburmistrz Kartuz. - Prace będą przeprowadzane w czterech etapach.
W pierwszym i w drugim obowiązywać będą te same zasady. W galerii znajdą państwo dokładne zmiany organizacji ruchu, udostępnione przez Urząd Miejski w Kartuzach.
Najważniejsze w pierwszym etapie to zamknięcie odcinka ul. Rynek od Banku Milenium do skrzyżowania z ul. Dworcową. Ruch na ul. Kościuszki zostanie odwrócony. Nadal będzie ulicą jednokierunkową, ale z wjazdem od strony ul. 3 Maja i wyjazdem w ulicę Kolejową.Ruch przez Rynek odbywać się będzie w części dotychczas dla ruchu zamkniętej. Zamknięta zostanie ul. Dworcowa do wjazdu na parking przy Centrum Handlowym Zigert. Ul. Bielińskiego na czas robót będzie dwukierunkowa.
Remont ulicy Dworcowej w Kartuzach 2017

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!