UKS Trops Kartuzy z dwoma medalami turnieju piłki ręcznej w Szczecinie

Dwa medale drużyn UKS Trops Kartuzy na turnieju w Szczecinie
Dwa medale drużyn UKS Trops Kartuzy na turnieju w Szczecinie ze zbiorów klubu
Dwa miejsca na podium zajęły drużyny UKS-u Trops Kartuzy w XIX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców - Memoriale Krystyny i Łukasza Kalczyńskich o Puchar Prezydenta Szczecina.

W dużym turnieju w Szczecinie udział wzięły dwie drużyny Tropsa Kartuzy - w rocznikach 2001 i 2002.

Starsi szczypiorniści, czyli uczniowie szóstej klasy sportowej w SP 5 Kartuzy, w gronie 12 zespołów zajęli drugie miejsce. W pokonanym polu pozostawili siedem ekip, a przegrali tylko jedno spotkanie - 13:16 z UKS-em Miś Gorzów Wielkopolski.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Papina (UKS Trops Kartuzy), a najlepszym zawodnikiem w kartuskim zespole został Klaudiusz Rymarski. Skład Tropsa tworzyli także: Jakub Sural (bramkarz) i Michał Kopczynski, Kacper Wicki, Maciej Szreder, Szymon Kloczkowski, Paweł Wiśniewski, Jakub Pawlikowski i Jan Marszk. Trenerem drużyny jest Krzysztof Król.

17:12

Młodszy zespół Tropsa zajął trzecie miejsce w roczniku 2002, w którym udział brało 13 zespołów. Świetnie spisał się w pierwszej fazie wygrywając wszystkie sześć meczów, w drugiej zanotował niestety trzy porażki, ale stanął na najniższym miejscu podium.

Kartuzianin Krystian Czaja został królem strzelców zawodów, a najlepszym zawodnikiem w zespole uznano bramkarza Szymona Szymichowskiego. W drużynie zagrali także: Adrian Formela, Nikodem Cieszyński, Arkadiusz Gizela, Kacper Jaskólski, Damian Kupper, Bartłomiej Mielewczyk, Gracjan Mrozewski, Igor Olechowski, Alan Próchniak. Trenerem zespołu jest Piotr Ostoja-Lniski.