Uczennice z Łebuni mistrzyniami województwa w piłce nożnej

źródło:UG Cewice
UG Cewice
Uczennice z Łebuni pokazały swoim kolegom, jak się gra w piłkę nożną. Podczas turnieju w Kościerzynie zdobyły mistrzostwo województwa pomorskiego

Uczennice z Łebuni zostały mistrzyniami Pomorza w piłce nożnej. Dziewczęta młodsze (10-11 lat) ze Szkoły Podstawowej w Łebuni zdobyły mistrzostwo województwa pomorskiego w piłce nożnej V edycji ”Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP”. 8 października rozegrane zostały finały wojewódzkie w Kościerzynie, gdzie spotkało się 8 najlepszych zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców w kategoriach starszych i młodszych.

Czytaj również:Sukces karateków z Lęborka

W każdej z czterech kategorii zwycięzca kwalifikował się do finału centralnego, który odbył się w dniach 15-18 października 2014 r. na warszawskim Torwarze. Warto nadmienić, iż zawodniczki Szkoły Podstawowej z Łebuni już w 2010 roku uczestniczyły w finale ogólnopolskim, a w roku 2012 zdobyły wicemistrzostwo województwa pomorskiego. Opiekunami zespołu byli Mariola Andryskowska i Maciej Borowski.

Wśród ok. 4 tys. widzów i kibiców na warszawskim Torwarze znalazła się również 50 – osobowa grupa uczniów, nauczycieli i rodziców z SP Łebunia. Meczom finałowym towarzyszyło wiele atrakcji. Uczniowie mieli możliwość spotkania z mistrzami olimpijskimi (m.in. Sylwią Gruchałą) oraz znanymi piłkarzami. Niezwykłą atrakcją dla naszej drużyny dziewcząt była możliwość obejrzenia meczu ekstraklasy między Lechią Gdańsk, a Legią Warszawa.

Była to niepowtarzalna okazja, aby zwiedzić stolicę. Zobaczyliśmy m.in. Pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta, Stare Miasto, Stadion Narodowy, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki. Warto było pojechać i przeżyć wspaniałe chwile.