Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Troyanki awansowały do finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minisiatkówce

(EL)
Troyanki z Chmielna
Troyanki z Chmielna Fot. Ze zbiorów drużyny
Siatkarki z Chmielna wywalczyły awans do finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minisiatkówce dziewcząt.

Zagwarantowało im to zwycięstwo w półfinałach igrzysk, które odbyły się w Rumi. W zawodach wzięły udział cztery zespoły z powiatów puckiego, wejherowskiego, lęborskiego i kartuskiego.
Powiat kartuski reprezentowały uczennice z SP w Chmielnie, które podobnie jak pozostałe drużyny igrzysk zwyciężyły w mistrzostwach swoich powiatów. Dziewczyny rywalizowały systemem każdy z każdym. Faworytkami półfinału były siatkarki z Rumi jednak równie dobrze szło chmielankom, które zwyciężyły zespoły z Pucka i Lęborka 2:0. W finale Troyanki z Chmielna zmierzyły się z drużyną z Rumi.
Mecz o pierwsze miejsce był bardzo emocjonujący. Pierwszego seta wygrały Chmielanki 25:18. Drugi set należał do zespołu z Rumi 25:14. O zwycięstwie i awansie do finału wojewódzkiego zadecydował tie-break, który bardzo dobrze rozpoczęły młode Troyanki kontrolując grę i wynik do końca spotkania. Przy stanie 14:10 dla Chmielna dynamicznym atakiem popisała się Jowita Adamczyk, której akcja dała chmielankom zwycięstwo.

Troyanki zagrały w składzie: Jowita Adamczyk, Julia Strzelkowska, Joanna Formela, Aneta Łaszewska, Dominika Strzelkowska, Agata Stolc, Emilia Łaszewska, Paulina Rompa oraz Patrycja Jarzębińska, Klaudia Kobiela, Celina Laskowska.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani