Troyanki z Chmielna Troyanki z Chmielna

Troyanki z Chmielna (© Fot. Ze zbiorów drużyny)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Siatkarki z Chmielna wywalczyły awans do finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minisiatkówce dziewcząt.

Zagwarantowało im to zwycięstwo w półfinałach igrzysk, które odbyły się w Rumi. W zawodach wzięły udział cztery zespoły z powiatów puckiego, wejherowskiego, lęborskiego i kartuskiego.
Powiat kartuski reprezentowały uczennice z SP w Chmielnie, które podobnie jak pozostałe drużyny igrzysk zwyciężyły w mistrzostwach swoich powiatów. Dziewczyny rywalizowały systemem każdy z każdym. Faworytkami półfinału były siatkarki z Rumi jednak równie dobrze szło chmielankom, które zwyciężyły zespoły z Pucka i Lęborka 2:0. W finale Troyanki z Chmielna zmierzyły się z drużyną z Rumi.
Mecz o pierwsze miejsce był bardzo emocjonujący. Pierwszego seta wygrały Chmielanki 25:18. Drugi set należał do zespołu z Rumi 25:14. O zwycięstwie i awansie do finału wojewódzkiego zadecydował tie-break, który bardzo dobrze rozpoczęły młode Troyanki kontrolując grę i wynik do końca spotkania. Przy stanie 14:10 dla Chmielna dynamicznym atakiem popisała się Jowita Adamczyk, której akcja dała chmielankom zwycięstwo.

Troyanki zagrały w składzie: Jowita Adamczyk, Julia Strzelkowska, Joanna Formela, Aneta Łaszewska, Dominika Strzelkowska, Agata Stolc, Emilia Łaszewska, Paulina Rompa oraz Patrycja Jarzębińska, Klaudia Kobiela, Celina Laskowska.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: