Trops Kartuzy - Basket Głogów 107:23 w pierwszym meczu Ćwierćfinału MP U-14 Koszykarek w Kartuzach

M. Damps, B. Cirocki
Mecz Trops - Chrobry w ćwierćfinale MP U-14 w Kartuzach
Mecz Trops - Chrobry w ćwierćfinale MP U-14 w Kartuzach M. Damps
Trops znakomicie rozpoczął rozgrywany w Kartuzach Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski U-14 w Koszykówce - w pierwszym meczy rozbił Chrobrego Głogów 107:23.

Na to właśnie liczyli kartuscy kibice koszykówki - Trops od przekonującego zwycięstwa rozpoczął walkę o półfinał Mistrzostw Polski U-14. W pierwszym meczu turnieju ćwierćfinałowego zespół Arkadiusza Bloka rozbił ekipę MKS Basket - Chrobry Głogów aż 107:23.

Gospodynie od samego początku grały koncertowo, rywalki pierwszy celny rzut (i jedyny w I kwarcie) oddały w ósmej minucie, gdy gospodynie miały na koncie już 32 oczka. Trops dominował do końca i potwierdził, że jest faworytem turnieju.

W drugim spotkaniu walka była bardziej wyrównana - Tęcza Leszno pokonała Widzew Łódź.

Kolejne mecze w hali na os. Wybickiego obejrzeć można jutro - o godz. 15 Widzew zagra z Chrobrym, a o godz. 17.30 Trops podejmie Tęczę. W niedzielę, w ostatnim dniu zmagań, Chrobry zagra z Tęczą (godz. 10), a Trops z Widzewem (godz. 12.30). Gospodynie liczą na gorący doping kibiców.

Do półfinału, który odbędzie się pod koniec maja, awansują dwie najlepsze drużyny zawodów.

UKS Trops Kartuzy - MKS Basket - Chrobry Głogów 107 : 23 (41:2, 25:4, 23:6, 18:11)

Trops: Anna Adamczyk 16, Julia Dymek 8. Małgorzata Noetzel 4, Kamila Kostuch 8, Aneta Litwic 8, Alicja Płotka 13, Martyna Fierka 4, Agata Piastowska 12, Agnieszka Blok 7, Aniela Okroj 2, Aleksandra Ustowska 15, Kinga Kuling 10.

X-Demon Tęcza Leszno - Widzew Łódź 55 : 44