Szymon Sajnok podwójnym mistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie Szosowym

Szymon Sajnok wywalczył dwa złota Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Szymon Sajnok wywalczył dwa złota Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ze zbiorów klubu
Szymon Sajnok był bohaterem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie Szosowym, której gospodarzem było województwo łódzkie. Kolarz GKS-u Cartusii Kartuzy dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium.

Szymon Sajnok na finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, traktowanej jako mistrzostwa Polski dla tej kategorii wiekowej, jechał w roli faworyta i nie zawiódł oczekiwań - udowodnił, że w kategorii juniorów młodszych jest w tym sezonie wiodącą postacią.

W jeździe indywidualnej na czas kartuzianin osiągnął wynik o 12 sekund lepszy od kolejnego na mecie kolarza, co dało mu pewne pierwsze miejsce i mistrzostwo.

Sukces powtórzył w wyścigu ze startu wspólnego, rozegranym na 91 km trasie Stryków - Nowostawy Górne - Stryków. Narzucone przez Szymona Sajnoka tempo wytrzymało tylko czterech rywali, ale na finiszu nie byli w stanie dotrzymać mu koła.

- Ostatnim podwójnym złotym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na szosie był Michał Kwiatkowski, a obecnie fascynujemy się jego jazdą w Tour de France - zauważa Dariusz Malecki, trener Cartusii.

Oprócz Szymona Sajnoka w finale OOM startowali też inni zawodnicy Cartusii. Patrycja Lorkowska zajęła miejsca 15 w czasówce i 21 w wyścigu na kreskę, Michał Dąbrowski - Sadło zajął dalsze pozycje.

W klasyfikacji klubowej OOM Cartusia zajęła czwarte miejsce.

Szymon Sajnok jedzie na Olimpijski Festiwal Młodzieży

Dobre występy Szymona Sajnoka zaowocowały powołaniem go do reprezentacji Polski na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Polski Związek Kolarski. W biało - czerwonej koszulce pojedzie wraz z pięcioma rówieśnikami w dniach 14 – 19 lipca w Utrechcie.