Szymon Sajnok pierwszy, Adrian Kaiser drugi w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym 2015

Szymon Sajnok został mistrzem Polski w kolarstwie szosowym juniorów w jeździe indywidualnej na czas. Drugie miejsce zajął kolejny zawodnik Cartusii Adrian Kaiser.
Szymon Sajnok i Adrian Kaiser na podium Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2015
 facebook.com/cartusiakartuzy

Fantastycznie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym 2015 dla Cartusii Kartuzy -w jeździe indywidualnej na czas juniorów ustrzelili dublet.

Na starcie liczącej 22 km trasy w Strzelinie Kondratowicach stanęło 55 zawodników. Najszybciej z nich - w czasie 27:25,91 - trasę tę pokonał kartuzianin Szymon Sajnok i zdobył tytuł mistrza Polski. Drugie miejsce, ze stratą 44 sekund, zajął jego klubowy kolega Adrian Kaiser.

Siódmy czas wykręcił Artur Sowiński, a Maciej Pojawa był 21. Wśród juniorek ósme miejsce zajęła Patrycja Lorkowska, a 22 była Karolina Perekitko.

W kategorii kobiet U23 dziewiąte miejsce zajęła Natalia Nowotarska, mieszkanka powiatu kartuskiego i zawodniczka klubu Mróz Jedynka Kórnik. Warto dodać, że w elicie wicemistrzem został Kamil Gradek, niegdyś zawodnik Cartusii.

Przed podopiecznymi trenerów Dariusza i Sebastiana Maleckich jeszcze kilka szans na medale, m.in. wyścig ze startu wspólnego juniorów.