Szymon Sajnok na mistrzostwach Europy. Brązowy medal kartuskiego kolarza

Na zdjęciu z trenerem Sebastianem Maleckim oraz medalem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży fot. GKS Cartusia
Szymon Sajnok zajął trzecie miejsce w jeździe indywidualnej na czas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2013. Brązowy medal jest tym ważniejszy, że zawody traktowane są jako nieoficjalne mistrzostwa Europy juniorów młodszych.

W holenderskim Utrechcie odbywa się Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy - EYOF 2013. Polskę reprezentuje 95 zawodników w ośmiu dyscyplinach sportu: kolarstwo, judo, tenis, gimnastyka, siatkówka, koszykówka, pływanie, lekkoatletyka. W kolarstwie zawody są traktowane jako mistrzostwa Europy w kategorii wiekowej juniorów młodszych.

Do kadry narodowej kolarzy powołany został Szymon Sajnok, zawodnik GKS-u Cartusii Kartuzy. Dystans 9700 m przejechał ze średnią prędkością 48 km/h. Przegrał złoty medal o 3,8 sekundy, ale świetny czas dał mu brązowy medal.

W czwartek odbędzie się wyścig ze startu wspólnego, w którym kolarz Cartusii będzie walczył o powtórzenie sukcesu z czasówki.

Posłuchaj rozmowy z Szymonem Sajnokiem przeprowadzonej przez przedstawiciela Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Info: Dariusz Malecki