Sukces młodych narciarzy Cartusii w wojewódzkich finałach Igrzysk Dzieci i Młodzieży - ZDJĘCIA

Narciarze Cartusii Kartuzy zajęli czołowe miejsca podczas środowych finałów wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży, które odbyły się w Kartuzach. Kartuzianie zwyciężyli w trzech z czterech kategorii biegów.

W środę na trasach Cartusia SkiArena Nordic na Bilowie odbyły się finały wojewódzkie Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży w narciarstwie biegowym. W rywalizacji startowali odpowiednio narciarze z roczników 2006 i młodszych oraz 2003-2005.

Do igrzysk zgłosiło się kilkadziesiąt osób z Kartuz, Człuchowa, Szopy, Żukowa i Bojana. Biegi ostatecznie ukończyło 32 zawodników. Wspaniale wystartowali narciarze z Kartuz, zajmując pierwsze miejsca w trzech z czterech kategorii zawodów.

Współorganizatorem Igrzysk był WSZS w Gdańsku, reprezentowany przez wiceprzewodniczącego Zbigniewa Gajewskiego. Cartusię reprezentował prezes Andrzej Formela oraz członkowie sekcji narciarskiej, którzy zawody przeprowadzili. Medale i dyplomy wręczał Wojciech Jaworowski, zastępca burmistrza Kartuz. Sędzią głównym był Jakub Meissner