Komitet Protestacyjny z Kielna złożył doniesienie do prokuratury w związku z wytyczeniem przebiegu Trasy S-6 w tzw. wariancie A-1, zakładającym jej przebieg na południe od Jezior Marchowskich.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Komitet Protestacyjny z Kielna złożył doniesienie do prokuratury w związku z wytyczeniem przebiegu Trasy S-6 w tzw. wariancie A-1, zakładającym jej przebieg na południe od Jezior Marchowskich. Zawiadomienie dotyczy "możliwości przekroczenia prawa" przez gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i firmę DHV Polska, projektującą S-6.

Uzasadnienie składa się aż z 19 punktów. Mieszkańcy Kielna powtarzają w nim większość argumentów podnoszonych do tej pory, że o istnieniu wariantu A-1 dowiedzieli się przed kilkoma tygodniami (wcześniej rozpatrywany był wariant A, zakładający obejście Jezior Marchowskich od północy, w okolicy Koleczkowa), nie przeprowadzono w Kielnie konsultacji w sprawie przebiegu drogi w wariancie A-1 itd.

Ale we wniosku są też m.in. pytania "Dlaczego zastępca dyrektora GDDKiA O/Gdańsk po wprowadzeniu wariantu A-1 do projektowania zmienił pracę?" (Stanisław Woynarowski od kilku miesięcy jest wiceprezesem spółki GIKE 2012) oraz "Dlaczego wariant A-1 w styczniu 2009 opublikowano tylko w internecie, skoro zdecydowana większość nie ma go".
- W Polsce każdy ma prawo składać wniosek do prokuratury. Inna sprawa, czy prokuratura podejmie dochodzenie - mówi Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA.

Wejherowscy prokuratorzy podjęli czynności sprawdzające w tej sprawie, mają na to czas do połowy września.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!