Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sowy Pomorza - bezpłatne warsztaty przyrodnicze w Kartuzach 31.03.2017

Janina Stefanowska
Katarzyna Iwan - Malawska
Stowarzyszenie Ochrony Sów w partnerstwie z Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach serdecznie zapraszają na bezpłatne warsztaty terenowe „SOS dla sów”. To już przedostatnie spotkanie w ramach projektu prowadzonego przez nasze Stowarzyszenie – Kampanii edukacyjnej pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności". Projekt dotowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Warsztaty terenowe "SOS dla sów" rozpoczną się pogadanką o godz. 18.30 w siedzibie CIE, ul. Słoneczna 3. Potem uczestnicy wyruszą w las na nasłuch sów. To już przedostatnie spotkanie w ramach projektu prowadzonego przez nasze Stowarzyszenie – Kampanii edukacyjnej pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności"

- Spotkanie terenowe są częścią naszego rocznego projektu edukacyjnego i cieszą się ogromną popularnością - przekazała koordynator projektu Ewelina Kurach.- Do tej pory uczestniczyło w nich 300 mieszkańców Pomorza i gości z innych regionów kraju. Są to nasze jedenaste warsztaty na terenie województwa pomorskiego.

Warsztaty „SOS dla sów” są wyśmienitą okazją do poznania tajemnic sowiego życia. Jest to wąsko wyspecjalizowana grupa ptaków, która wzbudza zarówno euforię, zachwyt, ale i niekiedy strach. Ten strach wynika z niewiedzy, zabobonów, przekazywanych z pokolenia na pokolenie historii, które mogą wywołać ciarki na plecach. Naszym spotkaniem chcemy przybliżyć ekologię tych ptaków oraz wyjaśnić, dlaczego są ważnym, pożytecznym elementem przyrody. Tym razem uwagę poświęcimy gatunkom bytującym pośród ludzi, w miastach i wsiach. Opowiemy o ciekawostkach z ich życia oraz o przyczynach zanikania gatunków oraz sposobach ochrony sów. Zdradzimy jak prowadzić ich obserwacje i nasłuchy, by nie płoszyć i nie stwarzać zagrożenia tym ptakom. Przybliżymy specyfikę prac badawczych nad sowami. Opowiemy o naszych działaniach terenowych i ochroniarskich oraz niezwykle ważnej inicjatywie – Atlasie Sów Polski – bazie obserwacji żywych czy martwych osobników oraz śladów ich bytowania. Zależy nam na promocji atlasu wśród ludzi, by zebrać jak najwięcej danych, które posłużą do lepszego rozpoznania liczebności i rozmieszczenia tych ptaków w kraju oraz ich ochrony czynnej. Każdy z nas może mieć wkład w ten ważny popularnonaukowy cel. Warsztaty będą też okazją do prowadzenia nasłuchów sów w pobliskim lesie. Uczestników warsztatów prosimy o zabranie latarek i odpowiedniego, ciepłego ubioru.

Z uwagi na specyfikę warsztatów, obowiązują zapisy. Prowadzi je koordynator projektu, Ewelina Kurach. Kontakt: [email protected]
(nadesłane)

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto