Siatkarki Wieżycy 2011 Stężyca wygrały turnieje w Kościerzynie i Człuchowie

Siatkarki Wieżycy w Kościerzynie
Siatkarki Wieżycy w Kościerzynie ze zbiorów Klubu
Siatkarki Wieżycy 2011 Stężyca w miniony ostatni weekend wygrały dwa turnieje - kadetki były najlepsze w Kościerzynie, a młodziczki w Człuchowie. Co ciekawe, obie drużyny wygrały wszystkie swoje mecze i to bez straty seta.

W sobotę w hali sportowej Sokolnia w Kościerzynie kadetki Wieżycy, wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych, zagrały w Turnieju Siatkówki Kobiet o Puchar Firmy Bat. Stężyczanki, będąc najmłodszą drużyną, pewnie wygrały wszystkie mecze nie tracąc nawet seta. Najlepszą zawodniczką zawodów MVP została środkowa Wieżycy Aleksandra Cybula.

Zespół wystąpił w składzie; Andżelika Stencel, Ada Stencel, M. Gliniecka, Z. Gostkowska, K. Domaschke, K. Stanisławska, P. Plichta, A. Cybula, S. Formela, A. Laska, H. Kozikowska, W. Bronk i K. Zdrojewska.

W niedzielę młodziczki Wieżycy rozegrały w Człuchowie trzy mecze w ramach wojewódzkiej ligi. Wszystkie spotkania wygrały po 2:0. W gronie pokonanych pozostawiły gospodynie z PTPS Człuchów oraz zespoły KaEmKa Starogard Gdański i Energa Gedania Gdańsk.

- Aktualny bilans tego zespołu to siedem zwycięstw i dwie porażki - informuje Maciej Stefanowski, trener Wieżycy. - Cieszy coraz lepsza gra młodych siatkarek i progres w porównaniu do poprzedniego turnieju. Będziemy walczyć w następnym turnieju o pierwsze miejsce w II grupie i awans do pierwszej czwórki ligi młodziczek.

Zespół wystąpił w składzie; P. Reiter, S. Formela, A. Piankowska, K. Bronk, A. Gostkowska, K. Zdrojewska, W. Kiedrowska, M. Cieszyńska, M. Korda, A. Stanisławska, J. Kneba, W. Bronk, D. Szalewska, J. Jakubek.

Nadesłane: Wieżyca