7 października na granicach Polski w 100 rocznicę objawień w Fatimie, w święto Matki Bożej Różańcowej i zarazem w pierwszą sobotę miesiąca na granicach Polski wierni modlili się o ratunek dla Ojczyzny i świata.O godz. 14 z granic Polski popłynęły zdrowaśki. Także we Władysławowie, gdzie zgromadzili się wierni nie tylko z parafii WNMP, przybyli goście z Polski, z Kaszub środkowych.

Nad polskim morzem wiernych można było spotkać m.in. tuż za Puckiem, w Swarzewie i we Władysławowie.
Na stronie organizatora swój udział w modlitwie zapowiedziały 703 osoby.

Mimo początkowo nie najlepszej pogody - wierni pozostali w wyznaczonych miejscach do końca modlitwy. W kościołach, za pośrednictwem transmisji z Radia Maryja, łączyli się ci, którzy nie mogli dotrzeć na plaże.


Na zakończenie modlitwy księża przewodzący swoim grupom udzielili wspólnie błogosławieństwa.Odśpiewano też "Boże coś Polskę".

W diecezji pelplińskiej na kościoły stacyjne wyznaczono: kościół filialny św Ap. Piotra i Pawła w Rowach, kościół filialny Świętej Rodziny w Smołdzińskim Lesie, kościół pw. WNMP w Łebie, kościół św. Jakuba w Łebie, Miłosierdzia Bożego w Choczewie/Sasino, kościół filialny św. Maksymiliana w Kopalinie, WNMP w Białogórze.

W archidiecezji gdańskiej wyznaczono 42 kościoły stacyjne.

Kościół

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!