Przyczepa typu SAM

Przyczepa typu SAM (© Gratka.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tylko do 21 czerwca rejestrować przyczepy typu SAM na dotychczasowych zasadach, potem będzie znacznie trudniej i drożej. Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach, w którym w związku ze zmianą przepisów panuje wzmożony ruch, wydłuża godziny pracy w piątek.

- Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach w dniu 21 czerwca 2013 roku przedłuża pracę do godziny 17 - informuje Aleksandra Bobrowska ze starostwa. - W tym czasie możliwa będzie jedynie rejestracja przyczep typu SAM, dla pozostałych interesantów godziny pracy Wydziału nie zmieniają się: 7.30-14.30.

Po 21 czerwca rejestracja przyczepki SAM, czyli tzw. samoróbki, będzie znacznie trudniejsza. Samodzielnie wykonana przyczepka będzie musiała uzyskać świadectwo homologacji. To będzie bardzo kosztowne, mówi się nawet o kwocie 15 tys. zł, a wystawiać je będą tylko w wyznaczone punkty. Obecnie są trzy takie w kraju, najbliższy w... Warszawie.

Nic nie zmieni się w przypadku właścicieli zakupionych przyczep fabrycznych - one posiadają atesty homologacyjne.

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

tuitam (gość)

To, że wprowadzają takie zmiany nawet oszuści wcześniej nie wspomnieli!
Banda oszustów, która tylko patrzy jak okraść biednego i głupiego!
Tylko celowe działania na szkodę Polaków!
Od 25 lat tylko Polskę okradają i ją niszczą!
Należy pomyśleć nad bronią, aby tą bandę wykończyć!

db (gość) (Grzegorz)

Pierdolisz bzdury. Sam budowany jest na ramie KONSTRUKCJI WŁASNEJ, gdzie tu masz homologację??? Części WŁASNEJ konstrukcji musisz homologować, a to kosztuje furę siana. Po drugie: owszem, w ustawie jest definicja pojazdu SAM ale na tym się kończy, nie ma wyłączenia z wymogów dla SAM-a.

wojtek (gość)

Ciekawe ile producenci popularnych przyczepek dali za ta ustawe wiadomo wszystko sie u nas kupuje

zx (gość)

Z dniem 22.06.2013 weszły w życie nowe przepisy utrudniające rejestrację pojazdów SAM, takich jak np. popularne przyczepki do 750kg. A to wszystko, aby żyło nam się trudniej i drożej.

Grzegorz (gość)

Witam.
W temacie rejestracji pojazdów SAM- wszystkich.
Ustawodawca określił w sposób prosty i czytelny na jakich warunkach można zarejestrować pojazd typu SAM. Są dwa problemy-jeden to odebranie uprawnień stacjom kontroli pojazdów do wydania właściwego dokumentu o stanie technicznym pojazdu a drugi problem to urzędnicy i dziennikarze nie umiejący czytać przepisy ze zrozumieniem. Pojazd NOWY a pojazd SAM to są dwa różne typy pojazdów. Dla pojazdu Nowego przy próbie rejestracji wymagany jest świadectwo homologacji lub dokument "dopuszczenie jednostkowe pojazdu". Pojazd typu SAM nie jest pojazdem NOWYM gdyż zgodnie z zapisami ustawy "kodeks o .." pojazd SAM zbudowany jest przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej czyli pojazdu już rejestrowanego na terenie EU czyli homologowanego.
Zachęcam do lektury "Kodeks o ruchu drogowym".
Pozdrawiam Grzegorz

dionizos (gość)

dlaczego nie wzięli się za te starocie z dziurami w podłodze powinni tylko zaostrzyć przepisy dotyczące rejestracji i wprowadzić przeglądy coroczne a nie bezterminowe. szajs naszego kochanego kraju nie będzie lepiej dopóki tym krajem rządzą złodzieje

zdzisiu (gość)

pierdolona banda złodziei!!! kolejna możliwość ściągania haraczu z biednych ludzi!!! że też nic nie można zrobić z tymi krwiopijcami...

unijanusz (gość)

Pewnie jakiś znajomy tych kutasów co zmienili te przepisy ma fabryke przyczepek,albo szukają funduszy na załatanie dziury budżetowej
skurwysyny