Rejestracja przyczep typu SAM. Od 21 czerwca nowe zasady, wydział komunikacji pracuje dłużej

Tylko do 21 czerwca rejestrować przyczepy typu SAM na dotychczasowych zasadach, potem będzie znacznie trudniej i drożej. Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach, w którym w związku ze zmianą przepisów panuje wzmożony ruch, wydłuża godziny pracy w piątek.

Przyczepa typu SAM
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Przyczepa typu SAM (© Gratka.pl)

- Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach w dniu 21 czerwca 2013 roku przedłuża pracę do godziny 17 - informuje Aleksandra Bobrowska ze starostwa. - W tym czasie możliwa będzie jedynie rejestracja przyczep typu SAM, dla pozostałych interesantów godziny pracy Wydziału nie zmieniają się: 7.30-14.30.

Po 21 czerwca rejestracja przyczepki SAM, czyli tzw. samoróbki, będzie znacznie trudniejsza. Samodzielnie wykonana przyczepka będzie musiała uzyskać świadectwo homologacji. To będzie bardzo kosztowne, mówi się nawet o kwocie 15 tys. zł, a wystawiać je będą tylko w wyznaczone punkty. Obecnie są trzy takie w kraju, najbliższy w... Warszawie.

Nic nie zmieni się w przypadku właścicieli zakupionych przyczep fabrycznych - one posiadają atesty homologacyjne.

Komentarze (7)

avatar
avatar
zx (gość)

Z dniem 22.06.2013 weszły w życie nowe przepisy utrudniające rejestrację pojazdów SAM, takich jak np. popularne przyczepki do 750kg. A to wszystko, aby żyło nam się trudniej i drożej.

avatar
Grzegorz (gość)

Witam.
W temacie rejestracji pojazdów SAM- wszystkich.
Ustawodawca określił w sposób prosty i czytelny na jakich warunkach można zarejestrować pojazd typu SAM. Są dwa problemy-jeden to odebranie uprawnień stacjom kontroli pojazdów do wydania właściwego dokumentu o stanie technicznym pojazdu a drugi problem to urzędnicy i dziennikarze nie umiejący czytać przepisy ze zrozumieniem. Pojazd NOWY a pojazd SAM to są dwa różne typy pojazdów. Dla pojazdu Nowego przy próbie rejestracji wymagany jest świadectwo homologacji lub dokument "dopuszczenie jednostkowe pojazdu". Pojazd typu SAM nie jest pojazdem NOWYM gdyż zgodnie z zapisami ustawy "kodeks o .." pojazd SAM zbudowany jest przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej czyli pojazdu już rejestrowanego na terenie EU czyli homologowanego.
Zachęcam do lektury "Kodeks o ruchu drogowym".
Pozdrawiam Grzegorz

avatar
dionizos (gość)

dlaczego nie wzięli się za te starocie z dziurami w podłodze powinni tylko zaostrzyć przepisy dotyczące rejestracji i wprowadzić przeglądy coroczne a nie bezterminowe. szajs naszego kochanego kraju nie będzie lepiej dopóki tym krajem rządzą złodzieje

avatar
zdzisiu (gość)

pierdolona banda złodziei!!! kolejna możliwość ściągania haraczu z biednych ludzi!!! że też nic nie można zrobić z tymi krwiopijcami...

avatar
unijanusz (gość)

Pewnie jakiś znajomy tych kutasów co zmienili te przepisy ma fabryke przyczepek,albo szukają funduszy na załatanie dziury budżetowej
skurwysyny

Wybierz kategorię