Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku zaprasza na rajd rowerowy "Rowerem przez Kaszuby" organizowany w ramach obchodów Dnia Krajobrazu. Rozpoczęcie rajdu 7.10.2017 o godz. 10 pod OEE w Szymbarku. Zgłoszenia pod nr. tel. 531 359 661 bądź na adres: oee@pomorskieparki.pl, wpisując w temacie wiadomości "rajd rowerowy". We Władysławowie o godz. 9 startuje spacer wybrzeżem klifowym - Nadmorski Park Krajobrazowy zaprasza.

Rajd rowerowy "Rowerem przez Kaszuby" poprowadzi Piotr Kowalewski – biolog i geolog, przewodnik terenowy po województwie pomorskim.
Otwarcie Szlaku Hutniczego w gminie Somonino w 2014 r.
Podczas rajdu odkryjemy, jakie czynniki przyrodnicze i historyczne ukształtowały krajobraz środkowych Kaszub - zapraszają organizatorzy. - Zobaczymy efektowne krajobrazowo wnętrza głębokich rynien Pojezierza Kaszubskiego. Odnajdziemy ślady osadnictwa prehistorycznego, jak również spróbujemy odnaleźć i odczytać najbardziej wartościowe elementy wiejskiego krajobrazu we wnętrzu pętli jezior raduńsko-ostrzyckich.

Trasa rajdu będzie przebiegała przez Uniradze, gdzie uczestnicy będą mogli zobaczyć cmentarzysko, które ze względu na swoje rozmiary i długi okres funkcjonowania jest wyjątkowe w skali nie tylko Polski, ale i Europy. Kolejnym przystankiem na trasie rajdu będzie jezioro Zamkowisko, nad którym we wczesnym średniowieczu powstało grodzisko, którego ślady znajdowane jeszcze w połowie XX wieku, przypominają o czasach książąt pomorskich. Dalej trasa rajdu będzie wiodła przez Wzgórza Ostrzyckie, czyli jedno z bardziej atrakcyjnych krajobrazowo miejsc na Pojezierzu Kaszubskim.
Cała trasa liczy około 25 km,
W rajdzie mogą uczestniczyć wszyscy, którzy posiadają kartę rowerową. Osoby, które nie ukończyły 18 lat
uczestniczą pod opieką pełnoletnich opiekunów. Należy zabrać ze sobą rowery, kamizelki odblaskowe, kaski i prowiant.

Spacer wybrzeżem klifowym - Władysławowo, 7.10.2017, godz. 9
We Władysławowie o godz. 9 startuje spacer wybrzeżem klifowym - Nadmorski Park Krajobrazowy zaprasza.
Zapisy te. 58 674 06 85 lub mailem: npk@pomorskieparki.pl. W programie prelekcje na temat terenowch procesów brzegowych, o budowie geologicznej wybrzeża klifowego oraz wąwozów erozyjnych, rozpoznawanie skał i minerałów na plaży.

Turystyka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!