"Powiedz, że mnie kochasz Mamo" "Powiedz, że mnie kochasz Mamo"

(© Okładka książki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

„To poruszająca opowieść, o tym, że miłość ocala” – mówi o książce "Powiedz, że mnie kochasz Mamo" Janusz L. Wiśniewski. Premiera książki już 3 czerwca.

Grażyna Mączkowska, "Powiedz, że mnie kochasz, mamo”
Premiera: 3 czerwca 2015
Wydawnictwo: AKURAT
Cena detaliczna: 34,90 zł
Liczba stron: 336
Oprawa broszurowa ze skrzydełkami


Późne gorące lato na mazurskiej prowincji. Słodki bezczas, który zmusza do refleksji i spojrzenia wstecz na własne życie. „Powiedz, że mnie kochasz, mamo” Grażyny Mączkowskiej to zanurzona w wyjątkowym mazurskim klimacie, ciepła i przejmująca historia o potrzebie bliskości.

Los nie rozpieszczał bohaterki: ubogie dzieciństwo, wczesne zamążpójście, ciężka praca, życie pełne przemocy fizycznej i emocjonalnej. Jednak tym, co zawsze najbardziej jej doskwierało, był brak akceptacji ze strony matki, brak ciepła i matczynych uczuć. Wiele działań bohaterki książki wynikało właśnie z rozpaczliwej chęci usłyszenia pochwały, dostrzeżenia jakichkolwiek oznak aprobaty. Tytułowa prośba przewijała się przez całe jej trudne życie; po wielu, wielu latach okazało się, że matka w gruncie rzeczy bardzo ją kochała, ale przygnieciona codziennymi trudami i troskami nie potrafiła lub nie widziała potrzeby, żeby o tym mówić albo żeby to okazywać.

„Powiedz, że mnie kochasz, mamo” to piękna i wzruszająca opowieść o trudach i radościach życia, o tęsknocie i rozpaczy, pierwszych miłościach i przyjaźniach. Autorka nie unika trudnych i bolesnych tematów: odważnie mierzy się z problemem alkoholizmu i przemocy w rodzinie. Bohaterka książki zmaga się z trudnym syndromem Dorosłego Dziecka Alkoholika, nie oczekuje jednak współczucia i nie użala się nad swoim losem. Wręcz przeciwnie: „Powiedz, że mnie kochasz, mamo” pokazuje, że warto i trzeba szukać dobra wszędzie tam, gdzie jest choćby cień szansy, żeby je znaleźć. Już samo to poszukiwanie może stanowić krok na drodze do osiągnięcia emocjonalnej i duchowej równowagi. Po lekturze tej mądrej, wzruszającej książki nikt już nie będzie wątpił, że nie wolno skrywać dobrych uczuć, że ciepło, serdeczność i akceptacja są najwspanialszym darem, jaki każdy z nas może ofiarować innym – a zwłaszcza swoim dzieciom.

Zwycięzcy: Kamm, mm, magdamus, AniaK, Alva, LucySnowe, Getripp, Nati, Koszyk, karlin6191

KONKURSDo rozdania mamy dziesięć egzemplarzy książki "Powiedz, że mnie kochasz Mamo". Napiszcie w komentarzu pod tym tekstem co by było, za co kochacie swoją mamę. Autorów najciekawszych komentarzy nagrodzimy lekturą "Powiedz, że mnie kochasz Mamo". Macie czas do 2 lipca do godz. 23.59. Następnego dnia w treści tego konkursu podamy nicki zwycięzców. Szczęśliwców prosimy o wysłanie maila do 8 lipca na adres: kinga.czernichowska@polskapress.pl (w treści wpiszcie swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania, w tytule maila "POWIEDZ MAMO"). Będziemy brać pod uwagę tylko komentarze zarejestrowanych użytkowników.

Książki

Komentarze (28)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ajkul

Kocham Swoją Mamę za to, że zawsze przy mnie byłaś
Za to, że jesteś
Przez cztery pory roku
Niezależnie od życiowych burz i huraganów
Chciałbym, żebyś wiedziała, że
Dzięki Tobie jestem tym kim jestem.

Kamm

"Dziękuję, że we mnie wierzysz" Zszarpane nerwy, nieprzespane noce, zrujnowane plany, Nieudane kolacje, zniszczone dywany, porysowane meble, Zapchane zlewozmywaki, podeptane grządki. Wszystkie rozczarowania i klęski, wielkie i małe, Które znikały na drugi dzień. Dziękuję Ci, ze mi przebaczałaś. Dziękuję Ci za przekonanie, Że najcenniejszym skarbem życia jest własne dziecko.

Alva

Mamo kochana!
Bądź szczęśliwa od wieczora do rana!
Bądź zdrowa i radosna,
Rozkwitaj jak wiosna!
Życzę Ci abyś trosk nie miała,
A cały świat swoim ciepłem ogrzewała!
Przyjaciółko kochana -jedyna niezapomniana
Ciesz się z życia swego i z wnuka kolejnego:)

mj

Kocham Mamę za uśmiech każdego dnia, choć bywało ciężko, za czystą pościel, za nową kurtkę, za wsparcie i dobrą radę, gdy wybierałam szkołę średnią, za pożyczkę, za zasłanianie nas przed pijanym Tatą, za to, że rozpieszcza moje córki, za każdą rozmowę, za krytykę, za łzy, bo po nich zawsze była radość, za hamburgera z mc donaldsa, za wspólne wygłupy przy smażeniu placków w piątkowe wieczory , za zbyt krótkie przytulańce, za nieprzespane noce, gdy czekała na powrót mojego brata do domu, za wspólne spacery i lody, za podkładanie prezentów pod choinkę, gdy czekałam na prawdziwego mikołaja, za to, że zawsze akceptowała koje decyzje......, i jeszcze z miliona innych powodów.....

Katarzyna (gość)

Mamo kocham Cię że jesteś . Czuję Twoją obecność choć mieszkamy z dala od siebie. Zawsze w trudnych chwilach przypominam sobie Twoją twarz i słowa które dają mi siłę. Nigdy nie krytykowałaś tylko dawałaś wskazówki. Kocham Cię i chciał bym być taka dobra dla swoich dzieci jak Ty dla nas !
To Ty dałaś mi życie , bez Ciebie nie było by mnie! Kocham Cię Eluś !

wojtowiczagnieszka@...

Kocham moją Mamę bo.. jest moją mamą...
Czuję że jestem jej dzieckiem.. pomimo że już sama jestem mamą.. zbyt mało słów by to opisać..poprostu kocham

mm

Kocham moją mamę ponieważ jest:
A - aniołem
B - blisko mnie
C - cudowna
D - dobra
E - elegancka
F - fajna
G - gwiazdą moją
H - hojna
I - inteligentna
J - jest po prostu
K - kochana
L - lubiana
M - moja
N - naturalna
O - ostoją moją
P - pomocna
R - rodzinna
S - skromna
T - twórcza
U - urocza
W - waleczna
Z - ze mną zawsze.

magdamus

MAMA- OBDARZYŁA MNIE MIŁOŚCIĄ BEZGRANICZNĄ !
Cierpliwie i pięknie objaśniała mi świat, pokazywała, jak można cieszyć się każdym dniem, zachwycać pięknem, jakie daje nam natura, w jaki sposób nadawać właściwy sens pojedynczym słowom. Nauczyła mnie patrzeć na skomplikowaną rzeczywistość z ufnością, wiarą w siebie i odwagą; pokazała, że zawsze jest inna perspektywa, i że dokonując wyborów warto słuchać swojej intuicji. Ceniąc każdą spędzoną ze mną chwilę - dawała to, co miała najcenniejsze - czas, uważność, czułość i tą swoją życiową mądrość. Po latach odkrywam, że to ONA - jako kobieta samodzielna, silna, bardzo doświadczona przez los - nauczyła mnie odwoływać się do siły kobiecości (delektować się nią), poczucia własnej wartości oraz mocy pozytywnego myślenia - bez względu na wiek. Cenię to, że przekazała mi wielki dar w postaci WIARY, że szczęście jest możliwe i, co więcej, że mam prawo do niego dążyć.
I za to wszystko i jeszcze więcej – KOCHAM MAMĘ – równie bezgranicznie i bezwarunkowo!

paolka333 (gość)

Za ciepło, które roztacza wokół siebie, za cierpliwość, która nie zna granic , za wielkie serce, które potrafi burzyć mury niezgody i nienawiści, za piękny uśmiech, który odmieni najbardziej pochmurny dzień, za szczerość i oddanie dzięki którym my dzieci jesteśmy wartościowymi ludźmi.

AniaK

Mama...najważniejsza, najbliższa przyjaciółka, która nigdy nie zawiedzie, która tkwi przy nas bez względu na wszystko. Miłość do matki jest trudna do opisania, bo jest ona bezwarunkowa, bezinteresowna. Powracam do lat dzieciństwa...pierwszych moich prawdziwych wspomnień...mama, zawsze elegancka, zadbana, szczęśliwa i zadowolona, mimo trudów życia. Kocham ją za wszystko co wniosła w moje życie. Za każde pieczołowicie szyte ubranie, bo braki w sklepach i portfelu nadrabiała swoimi zdolnościami. Kocham za piękną suknię komunijną, za sukienkę na studniówkę i każdą inną rzecz, którą wykonała z wielka miłością. Kocham za każdy ciepły obiad po szkole, za zupę, która musiała być zawsze zrobiona i drugie danie dopełniające całości. Za idealnie zapakowane śniadanka i czekoladki z jabłuszkiem na dodatek. Kocham za uśmiech, mimo połykanych łez, bo nie raz ciężko było. Kocham za pewność, że jest, że zawsze będzie i że zawsze można na nią liczyć, za dotrzymywanie obietnic, za to, że nigdy nie zawiodła, nie spóźniła się do domu, nie utraciła mojego zaufania. Kocham za spokój wewnętrzny, że jest ktoś, kto nigdy nie zawiedzie. Kocham za poświęcenie, za umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji i odnajdowanie wyjść z trudnych i dla wielu nieosiągalnych.
Mama...dla mnie zawsze była i jest MAMUSIA.
Obserwując jak żyła,wyrosłam na dobrego, wrażliwego człowieka. Osobę, której można zaufać, która służy zawsze dobrym słowem i wsparciem, która potrafi wiele zrobić dla drugiego człowieka.

ani

Kocham Cię Mamo, bo pokazujesz swą miłość każdego dnia, pomimo choroby i niemocy, nie narzekasz, a pragniesz abyśmy to my byli szczęśliwi; nie myślisz o sobie nawet gdy cierpisz; nie możesz mówić, ale Twoje oczy krzyczą miłością. Dziękuję.

Weronika Jas. (gość)

Kocham moją mamę, bo dzięki niej żyję, bo prowadziła mnie za rękę gdy szłam do pierwszej klasy i była ze mną podczas zakończenia każdego etapu mojej nauki. Za cierpliwość którą mnie obdarzała przez tyle lat, za wsparcie w ciężkich chwilach, za możliwość powiedzenie i powierzenia wszystkich najskrytszych myśli. Za nauczanie mnie, że w każdej osobie trzeba umieć dostrzec dobro oraz pomaganie potrzebnym bezinteresownie tylko z dobroci serca. Dzięki niej czuję się lepsza i staję się coraz lepszą osobą. Kocham Cię mamo!

EWA (gość)

Kocham moją mamę, bo nauczyła mnie jak być dobrym człowiekiem. Jak traktować drugiego człowieka, zachowywać się w gościnie. Za skromność i bezinteresowność. Potrafi oddać wszystko, zrobić wszystko dla innych, nie oczekując niczego w zamian. Nie dostając nic, oddaje się dla dobra drugiego i tego nieustannie się uczę. Kocham w mamuni wrażliwość i wyrozumiałość. Jej doskonałą pamięć do wszystkiego i to, że wszystko wie, naprawdę. Nic nie trzeba mówić, wystarczy być, siedzieć obok, oglądać serial, wszystko wie.