Na Pomorzu jako pierwsze mają zostać przekształcone w spółki szpitale: reumatologiczny w Sopocie, Matki i Dziecka w Gdańsku oraz Morski w Gdyni. Do zmian dojdzie najwcześniej po wyborach samorządowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przedstawiciele regionu gdańskiego "Solidarności " zawarli porozumienie z urzędem marszałkowskim w sprawie prywatyzacji pomorskich szpitali podało Radio Gdańsk.


- Samorząd województwa zobowiązał się konsultować ze związkiem wszystkie decyzje dotyczące przekształcania podległych mu placówek, natomiast Solidarność wywalczyła pakiet socjalny i 5 procent udziałów w prywatyzowanych szpitalach na Pomorzu - powiedział Radiu Gdańsk Mirosław Madej, przewodniczący sekcji Służby zdrowia w gdański zarządzie regionu.
Podkreśla, że podpisane porozumienie to sukces związku zawodowego.

- Uczestnictwo Solidarności w negocjacjach daje poczucie bezpieczeństwa pracownikom ochrony zdrowia - podkreśla Mirosław Madej. Teraz każdy inwestor zainteresowany szpitalem musi przedstawić związkowcom projekt pakietu socjalnego. To ma chronić pracowników przed konsekwencjami restrukturyzacji.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

załamany (gość)

To najlepszy sposób na likwidację pomorskich szpitali! Jedyną nadzieją jest to, że ktoś dopatrzy się niezgodności tego porozumienia z prawem, w tym z Konstytucją (a co z pozostałymi organizacjami związkowymi?)

www.kaszebkorewolucejo.pl (gość)

zdrada ideałów! związek zawodowy idzie na TAKIE układy z państwem burżuazyjnym, które najchętniej by sprywatyzowało także powietrze którym oddychasz, oddało je za psi grosz prywatnej firmie, która za każdy oddech będzie pobierać od ciebie opłatę!

pozdrawiamy
www.kaszebkorewolucejo.pl

Henryk (gość)

solidarność już tyle w Polsce rozwaliła w drobny mak, że czas już najwyższy żeby zajęła się służba zdrowia!
Aby było szybciej, bez bólu i humanitarnie to szefem likwidacji powinien zostać Wałęsa!
Gamoń w psuciu jest najlepszy!

adam (gość)

Solidarność, powinna się przedewszystkim wyprowadzić z zakładów pracy. Siedzą w zakładach pracy jak dawniej POP są na utrzymaniu pracodawcy i podpisują, co pracodawca chce! Dla pracownika nie zrobią nic! Nie rozumiem co to zmieni, że prywatyzacja będzie pod okiem kogokolwiek.... Jakie oni maja uprawnienia, jakie kompetencje? Żadne! Ludzie to jest farsa! Dla uspokojenia nastrojów skoku na szpitale (patrz Sawicka z POstkomuny) czyli dla uspokojenia nastrojów mówi sie: spokojnie ludzie będą prywatyzować, ale nie bójcie się my będziemy patrzeć. Potem okaże się jak przez te ostatnie 20 lat że po raz kolejny zostaniemy zrobieni w konia! Ja to mówię dziś, ja się na tym znam!

SOLIDARUCH (gość)

MY STOCZNIOWCY JESTEŚMY ZADOWOLENI. DOSTALIŚMY JUŻ PO 60 tys A JESZCZE MAMY DOSTAĆ WIĘCEJ. BO MY CHCEMY WIĘCEJ.DZIĘKI NASZEJ KOCHANEJ SOLIDARNOŚCI.NIE MAMY JUŻ CIEPŁEJ POSADKI W STOCZNI TERAZ BĘDZIEMY TWORZYĆ NOWE POSADY W NASZYCH KOCHCANYCH SZPITALACH .

kaszub (gość)

Niech lepiej solidarność nie miesza sie do prywatyzowania szpitali bo wyjdzie tak jak ze stoczniami