"Policz się z cukrzycą". W Żukowie pobiegli dla chorych FOTO

Lucyna Puzdrowska
W Żukowie w ramach 25 Finału WOŚP odbył się drugi już bieg z cyklu "Policz się z cukrzycą". Ze zbiorów OKiS Żukowo
Już po raz drugi spod żukowskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w Żukowie wystartował bieg „Policz się z cukrzycą”. W tym roku akcja została wzbogacona o instruktaż z udzielania pierwszej pomocy. Na linii startu stanęło blisko 150 biegaczy, a do puszek wolontariuszy zbierających wpisowe trafiło 1700 zł.

W ramach drugiego już biegu "Policz się z cukrzycą", organizowanego przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, odbyły się dwa wyścigi na 2 i 4 km. Pierwsza długość dedykowana była rodzinom z dziećmi. Najmłodsza biegaczka, Kornelka, miała tylko 1,5 roku. Pobiegła wraz z 3,5 letnią siostrą Amelką i rodzicami.
Trasa wiodła ulicą Armii Krajowej. Pomimo oczyszczonej drogi, ze względu na warunki zimowe trasa była dość trudna. Nie zabrakło elementu rywalizacji, jednak przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę i tej nie brakowało.
Po zakończeniu zawodów wszyscy biegacze udali się na regeneracyjny posiłek ufundowany przez restaurację Gryf z Żukowa. Po rozpoczęciu XXV Finału WOŚP zostały wręczone puchary i gratulacje dla najszybszych zawodników obu biegów oraz rozlosowano nagrody.