Piłka ręczna. Rozgrywki II-ligowców rozpoczęte remisem

MD
W meczu inaugurującym rozgrywki szczypiornistów Cartusii - Kartuzy w II lidze gospodarze zremisowali z zespołem Tytani Wejherwo 21:21.

Mecz toczył się w bardzo szybkim tempie i na wysokim poziomie.
Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 11:9 dla zawodników Cartusii - Kartuzy. Drugą część rozgrywek rozpoczęto od trzech celnych ataków kartuskiego zespołu i jednej odpowiedzi wejherowskich tytanów. W 40 minucie meczu Wejherowo zaczęło nadrabiać straty i zdobyło bramkę kontaktową na 16-15. Od tego momentu drużyna gości starała się cały czas utrzymać kontakt. Wyrównanie utrudniał im szczelny kartuski blok oraz świetnie dysponowany bramkarz. Dopiero w 46 minucie meczu musiał skapitulować po rzucie karnym dla wejherowian. Obronił kolejny rzut, jednak w 47 minucie Wejherowo wyszło na prowadzenie 17-18. W kolejnej akcji kartuzianie doprowadzili do wyrównania. Goście jednak szybko popisali się kolejną akcją na 18-19, zaznaczając, że to oni będą chcieli teraz prowadzić grę. W 49 minucie było już 18-20. W 58 minucie zespół wejherowian był osłabiony o dwóch zawodników a wynik wynosił 20-21 . W ostatniej minucie meczu Cartusia Kartuzy wyrównała na 21 -21 po celnym karnym w wykonaniu Kamila Konkela.

Kamil Konkel został najlepszym zawodnikiem meczu.