Paweł Teclaf zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Szachach 2015

Bartosz Cirocki
Paweł Teclaf na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Szachach 2015
Paweł Teclaf na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Szachach 2015 ze zbiorów klubu
Paweł Teclaf, wielki talent Kartuskiego Klubu Szachowego Ormuzd, po raz czwarty został najlepszym szachistą w Polsce w swojej kategorii - tym razem wygrał Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Suwałkach.

Paweł Teclaf został jednym ze bohaterów IV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych w Suwałkach. Kartuzianin zdobył złoty medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Szachach, w grupie wiekowej do lat 12.

W turnieju liczącym dziewięć rund zawodnik klubu Ormuzd Kartuzy był niepokonany - wygrał sześć partii i zanotował trzy remisy, co dało mu 7,5 pkt i tytuł mistrza kraju. To już szósty medal i czwarty złoty w krajowym czempionacie zawodnika, który w czerwcu skończy dopiero 12 lat. .

Dzięki zwycięstwu w Suwałkach, Paweł uzyskał prawo startu we wrześniowych Mistrzostwach Europy w Porecu i Mistrzostwach Świata w Halkidiki, które odbędą się na przełomie października i listopada.