Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

O zdrowym odżywianiu dyskutowano podczas konferencji w Chmielnie ZDJĘCIA

Lucyna Puzdrowska
3 i 4 marca w Chmielnie spotkali sie lekarze i dietetycy z Polski i zagranicy.
3 i 4 marca w Chmielnie spotkali sie lekarze i dietetycy z Polski i zagranicy. Lucyna Puzdrowska
„Potęga lecznicza restrykcji kalorycznych i probiotyków w kontekście diety warzywno-owocowej dr Ewy Dąbrowskiej” - tak zatytułowano konferencję, która odbyła się w Chmielnie. Wzięli w niej udział lekarze, dietetycy, menadżerowie ośrodków wczasowo-zdrowotnych w kraju i zagranicą.

Organizatorami tej po raz pierwszy zorganizowanej w Polsce konferencji byli dr Ewa Dąbrowska oraz Brunka Natural, czyli państwo Renata i Marek Brunka. W udział w konferencji aktywnie włączyły się córki pary: Justyna, Iwona, Kasia.

- Na tej konferencji przedstawiamy najnowsze doniesienia naukowe dotyczące diet restrykcyjnych kalorycznie, a także wyniki wieloletnich doświadczeń klinicznych w tym zakresie - mówi Marek Brunka. - Słuchając prelekcji wybitnych w tym temacie fachowców, między innymi wykładu pani dr Ewy Dąbrowskiej, można się dowiedzieć, jak przeprowadzić dietę warzywno-owocową w praktyce i jak zachować się, na co zwrócić uwagę po jej zawieszeniu, bądź zakończeniu.

Prelekcje dotyczyły też siły probiotyków i tego, jak można z nich korzystać w codziennym życiu.

- Używam probiotyków nie tylko w diecie, ale również podczas... sprzątania domu, a nawet prania - mówi Renata Brunka. - Odkąd zaczęliśmy je stosować, nikt u nas nie choruje. Znajoma przedszkolanka również zaczęła ich używać w przedszkolu, poleciła je wykorzystywać do sprzątania. Co się okazało? Skończyły się epidemie chorób, a jak wiadomo w przedszkolach, szkołach o to nietrudno. Dzieci oddychają innym powietrzem, są zdrowe i mam nadzieję, wyrosną na silnych ludzi.
Okazuje się, że dbanie o dom, mieszkanie, a w szerszym kontekście o środowisko, na bazie nie pestycydów i detergentów, a właśnie preparatów mikrobiologicznych na bazie enzymów, pozwala unikać chorób i znakomicie regeneruje organizm.

Jak głosili prelegenci, człowiek jest nierozerwalną częścią natury i powinniśmy żyć w zgodzie z jej prawami. Odejście od tych praw rodzi niebezpieczeństwo rozwoju przewlekłych i trudnych do wyleczenia chorób. Podczas konferencji przedstawiali niezwykłą potęgę natury w walce z chorobami cywilizacyjnymi.
- Okresowe oczyszczające posty, wyciszenie, unikanie stresu, wspieranie mikroflory jelitowej, życie zgodne z rytmem natury, czyli praca, odpoczynek, sen, to bardzo istotne czynniki decydujące o naszym zdrowiu - mówi współorganizator konferencji. - Bardzo ważną rolę pełni też w tym procesie naturalna i niezanieczyszczona chemicznymi środkami czy konserwantami żywność. Proszę mi wierzyć, że to wszystko potrafi przynieść zaskakujące rezultaty. Jeśli dbamy o ziemię, którą uprawiamy, prowadzimy ekologiczne hodowle, bądź nabywamy mięso, nabiał, warzywa z takich upraw, to problemów ze zdrowiem mieć nie powinniśmy - dodaje Marek Brunka.

Dr Ewa Dąbrowska podkreśliła podczas wykładu, że restrykcje kaloryczne i probiotyki zawarte w jej diecie warzywno-owocowej, uruchamiają naturalne procesy samooczyszczania i regeneracji organizmu. Przywracają też pożyteczną mikroflorę i budują naszą odporność.
- Dzięki temu wraca zdrowie, witalność i chęć do życia - mówiła lekarka. - Zaczynamy patrzeć na świat z innej, lepszej perspektywy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto