Narciarze Cartusii wzięli udział w 43. Biegu Piastów w Jakuszycach

Narciarze związani z Cartusią wzięli udział w sześciu z ośmiu startów podczas 43. Biegu Piastów w Jakuszycach. Zawodnicy nie zajęli miejsc medalowych, ale i tak zdołali osiągnąć stosunkowo wysokie pozycje na każdym z dystansów.

Na przełomie lutego i marca narciarze związani z Cartusią uczestniczyli w odbywającym się w Jakuszycach Festiwalu Narciarstwa Biegowego. W ramach wydarzenia rozgrywany był też 43. Bieg Piastów.

Wszystkie osiem startów przeprowadzano na różnych dystansach, począwszy od 6 km, po zaliczane do Worldloppet 50 i 25 km „klasykiem” oraz 30km „łyżwą”. Biegi ukończyła rekordowa liczba prawie 5,5 tys. narciarzy. Odbyły się też dwa starty dziecięce.

Narciarze związani z Cartusią uczestniczyli w sześciu biegach. Najlepszym rodzimym zawodnikiem był Rafał Koryciński, który na dystansie 25 km w stylu klasycznym zajął 29. miejsce na 1711 zawodników. W „Nocnej 11” był z kolei 8., a w jedynym biegu w stylu dowolnym na dystansie 30 km zajął 26. miejsce. W biegu głównym na dystansie 50 km „klasykiem”, który ukończyło 1592 narciarzy, na miejscu 558 finiszował zaś Bartłomiej Madej.

Stosunkowo dobre starty zaliczyli narciarze Cartusii w „Rodzinnej 11”. Spośród 476 zawodników Damian Merchel był 19., Janusz Meissner 23., Paulina Myszk 39., (8. wśród kobiet), Klaudia Merchel 40., (9. wśród kobiet), Bartek Koszałka 45., a debiutująca w Biegu Piastów Natalia Myszk 126. Warto przy tym zaznaczyć, że w kategorii wiekowej do lat 19 kartuskie dziewczyny zajęły 1. i 2. miejsca.

Również na wysokich pozycjach kartuzianie ukończyli III Memoriał Stanisława Michonia na dystansie 15 km. Na 405 zawodników Janusz Meissner uplasował się na 43. miejscu, Damian Merchel na 56., Bartek Koszałka na 74., Klaudia Merchel na 76., natomiast Paulina Myszk zajęła 97. pozycję. W tym biegu Klaudia i Damian zajęli też trzecie miejsca w kategorii wiekowej do 19 lat.

(info: Janusz Meissner)