Matylda Cybula mistrzynią Polski Matylda Cybula mistrzynią Polski

Matylda Cybula z kartuskiego Katolika została mistrzynią Polski podczas zawodów w Janowie Podlaskim. (© Nadesłane)

Matylda Cybula, uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach została mistrzem Polski w kategorii Dzieci podczas Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu 2017. Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend w Stadninie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Stadnina w Janowie obchodzi w tym roku 200 lecie istnienia.

Matylda Cybula wygrała wszystkie trzy konkursy z wysokimi wynikami i z wyraźną dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Mistrzostwa Polski w Janowie Podlaskim to najważniejsza jeździecka impreza w roku. Zawody rozgrywane są w czterech kategoriach: dzieci( 12-14 lat ), junior( 16-18 kat), młody jeździec (18-21 lat) i senior. To czwarty i najważniejszy tytuł mistrzowski, jaki zdobyła w tym roku Matylda Cybula.
- Nasza mistrzyni zdobyła też tytuł Mistrza Makroregionu, Polski Północnej i Pomorza oraz wygrywała konkursy na zawodach ogólnopolskich - mówi ks. Grzegorz Kudelski, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach.
Matylda startuje na koniu Bessa, 6-letniej klaczy wielkopolskiej. Trenuje w Szkole Jazdy Konnej AS Dream Łapino Kartuskie, pod okiem Anny Skrzeszewskiej-Walter.
- W grudniu 2016 r. została powołana do kadry województwa pomorskiego - kontynuuje dumny z osiągnięć uczennicy ks. Grzegorz. - W tym roku uzyskała wszystkie uprawnienia, aby dostać powołanie do kadry narodowej na rok następny. Te wszystkie sukcesy są poprzedzone ciężka pracą Matyldy. Łączy pasję z nauką. Nie bez znaczenia jest też praca pani trener oraz duże poświecenie rodziców.
Zawody na tym poziomie wymagają dużych nakładów finansowych, dlatego rodzice poszukują osób chętnych do sponsoringu poczynań Matyldy, tym bardziej, że jak mówią znawcy tematu, Matylda dobrze rokuje na przyszłość.


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!