Kurier znowu nie zastał Was w domu? Wreszcie zmienią się zasady dostawy! Kurier znowu nie zastał Was w domu? Wreszcie zmienią się zasady dostawy!

Kurier znowu nie zastał Was w domu? Wreszcie zmienią się zasady dostawy! (© domena publiczna)

W najbliższym czasie mają zmienić się godziny dostawy przesyłek kurierskich zakupionych poprzez Allegro. W dużych miastach kurier dostarczy paczkę między godzinami 18 a 22, w mniejszych miejscowościach - między 17 do 22. Ma to rozwiązać problem unikania przez klientów przesyłek kurierskich w obawie, że kurier pojawi się z paczką, gdy adresata nie będzie w domu.

Zmiany, które Allegro będzie wprowadzać razem z DHL Parcel, zaczną działać już za kilka dni. Usługa "Kurier wieczór", którą sprzedawcy będą mogli oferować klientom, będzie kosztować 12,24 zł brutto. To wariant cenowy dotyczący paczek do 10 kg. Z usługi będzie można skorzystać również w przypadku cięższych przesyłek, jednak cena będzie odpowiednio wyższa.

Dostawca w opcji "Kurier wieczór" pojawi się pod wskazanym adresem między godzinami 18 a 22 (duże miasta) lub między 17 a 22 (w przypadku mniejszych miejscowości. Ma to ułatwić odbiór paczek osobom, które pracują w godzinach 9-17.


Zobaczcie też: Galeria Północna tuż przed otwarciem. Obejrzeliśmy wnętrze gigantycznego centrum handlowego!


Hallo

Komentarze (32)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gościu ogarnij (gość)

Nie zawsze do pracy można zamówić. Szczególnie jak przesyłka jest wielkogabarytowa lub po prostu dużo waży. Później weź to z pracy dźwigaj. Jak masz auto to spoko. Jeśli z buta musisz z tym iść/komunikacją miejską lub rowerem, to zapomnij. Szczególnie jak masz w ogóle pracę w innym mieście.

kurier ;p (gość) (JACK)

ciekawe lamusie skąd wiesz jak jest w dhl-u w USA? wgl skąd wiesz jak jest w DHLu i innych firmach? pracowałeś jako kurier? wątpię , jak zamawiasz paczkę a wiesz że nie ma cie w domu to zamów ją na adres pracy albo wykup tzn sługę doręczenie do sąsiada i po problemie ! jak zamówisz wyżej wymienioną usługę to życzę ci by kurier po złości zapukał o 21:59 do drzwi a twój sen został przerwany ! :)

JACK (gość)

Coś tu nie rozumiem, kto kogo unika? Z reklamacji oraz opinii ludzi na temat firm kurierskich, wynika jasno, że to kurierzy nie dostarczają przesyłek i na stronie www wpisują awizowanie, co jest zwykłym oszustwem.
Sam wielokrotnie się o tym przekonałem, kiedy otrzymałęm SMS od firmy kurierskiej z onformacją, iż kurier będzie w godzinach 10-14 z paczką i w tym dniu brałem wolne z pracy, lecz kurier nie przyjechał przez cały dzień, po czym napisał bezczelnie notatkę, że nie zastał nikogo w domu. Zgłosiłem skargę i jak możemy się domyślać nikt z tym nic nie zrobił, bo sytuacja wielokrotnie się powtózyła.
Jeśli uda nam się zdobyć telefon do kuriera, to jeszcze musimy mieć szczęście, że łąskawy kurier odbierze telefon.
Kiedy już odbierze telefon to powie, że dziś nie da rady przywieźć nam przesyłki, bo ma tyle pracy.
Teraz już wiem, co zrobić w takiej sytuacji.
Najgorsze firmy kurierskie to DHL i DPD!
Firmy kurierskie i kurierzy powinni ponosić duże kary finansowe, tak jak to jest np. w USA!

Pudik (gość)

Odbieraj w paczkomacie, a do domu zamawiaj jak w nim ktoś jest. Z czym macie taki problem. Nikt nie jest wstanie określić czy w danej chwili przejedzie 10 km w określonym czasie bo ruch na jezdni oraz masę różnych czynników sa zmiennymi diametralnie zmieniającymi domniemany czas.

Zibi (gość) (tomaszek)

Tak? To dlaczego w UK można luzu zamówieniu DHL ustalić co do 1h czas dostarczenia? Dostaje się wcześniej SMS, maila i big wie co jeszcze. A w Polsce przychodzi SMS, że kurier będzie między 7-16 i tyle. Zostaw pracę, weź sobie wolne i siedź w domu czekaj na kuriera! Chore!!!

Figo (gość) (antydebeel)

To zamów sobie przesyłkę dedykowana np. Z Gdańska do Zakopanego po 1.2zl za km 700km wtedy uwierz mi kurier dostosuje się do twojej godziny jeszcze świeża rybkę w gratisów przywiezie. Płacisz 12.30zl brutto i wymagasz nie wiadomo czego typowy polaczek.Kurier też jest normalnym człowiekiem i pracuje w normalnych godzinach jak inni normalni ludzie. Tak jestem kurierem (byłym kurierem) z 7 letnim stażem więc trochę wiem na ten temat

antydebeel (gość) (Endriu)

skoro nie zadeklarowano dostawy na konkretną godzinę - to odbiorca miał prawo być poza miejscem (adresem) dostawy ! jasne ?! czy trzeba jeszcze bardziej tłumczyć zakutej pale ?

mmm (gość) (tomaszek)

płacimy za przesyłke odpowiednią stawkę (i chyba Twoja fima powinna skalkulować sobie w tej opłacie wszelkie koszty, czyż nie ? - a jeśli nie - to się zwolnij i zatrudnij w innej - z tym nie ma dzisiaj żadnego probemu !) skoro w momencie składania zamówienia nie można określić kiedy dostarczycie przesyłkę, to nie można wymagać ze akurat w momencie dostawy klient będzie dostępny w domu ! jasne ? klienci też mają swoją pracę i swoje obowiązki, a skoro oni płacą, a nie kurier im - to kurier musi się dostsować - jasne ?!

mmm (gość) (Bbb)

jesteś de\bil\em ! a co w przypadku gdy moim zawodem jest kierowca i też jeżdżę po mieście albo w trasie między miastami, przez cały dzień ?! i po prostu nie wiem gdzie będe przykładowo między godzinami 10, a 14 - kiedy to "jaśnie pan kurier" raczy mi dostarczyć paczkę ? bo przecież przy składaniu zamówienia nie jest określone kiedy dokładnie paczka zostanie dostarczona !!! nie wspominam o przypadkach, że jestem chirurgiem i mimo że w godzinach od... do... jestem w określonym miejscu pracy to i tak po prostu nie mogę odebrać przesyłki, gdyż akurat jestem przy operacji (w dodatku Twojej mamusi - ale byłoby "nieszczęście" gdyby mnie oderwano od stołu gdyż muszę odebrać paczkę od "jaśnie pana") ! i jeszcze takich przykładów można przytoczyć tutaj setki !!!

tomaszek (gość)

a teraz pytanie do jaśnie szanownych państwa klientów,ile klient powinien zapłacić kurierowi który nie może się do władcy dodzwonić bo ten w tym momencie nie mógł odebrać telefonu bo był na ważnym spotkaniu albo jechał tramwajem.zamawiasz człowieczku paczkę i podajesz nr.tel. to go odbieraj albo odbiór własny w oddziale f-my utęsknionej przesyłki.pozdrawiam normalnych klientów -kurier

Kasia (gość)

Poprosiłam kiedyś o wysyłkę paczki z adnotacją, że będę w domu po godzinie 16. O 14 zadzwonił kurier i powiedział, że wszystkie paczki na dziś już doręczył, a nie będzie specjalnie czekał aż wrócę do domu i mam ją sobie odebrać bezpośrednio w terminalu...