Kolarstwo. Szymon Sajnok ma już dwa miejsca na podium II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich

Szymon Sajnok na trasie
Szymon Sajnok na trasie archiwum/nadesłane
Dwa miejsca na podium wywalczył już Szymon Sajnok na II Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich Nankin 2014. Kolarz Cartusii Kartuzy zajął 3 miejsce w konkurencji eliminator XCE i drugie w jeździe indywidualnej na czas.

Szymon Sajnok, kolarz Cartusii Kartuzy, świetnie rozpoczął start w II Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Nankin w Chinach.

W pierwszej z pięciu konkurencji kolarskich, czyli eliminatorze XCE, Szymon zajął trzecie miejsce. Byłby jeszcze wyżej, gdyby nie defekt na ostatnich metrach, po którym linię mety mijał biegiem, prowadząc rower.

Na pochwałę zasługuje też Natalia Nowotarska, mieszkanka gminy Przodkowo, która w rywalizacji dziewcząt zajęła 10 miejsce.

Szymon startował też w jeździe indywidualnej na czas - nietypowej, bo na odcinku zaledwie 3,9 km i standardowych rowerach szosowych, w jeździe indywidualnej na czas. Uplasował się na drugiej pozycji, przegrywając o zaledwie 0,68s z Norwegiem.

Także dzięki dobrym startom Szymona, w klasyfikacji zespołowej po dwóch konkurencjach polska drużyna męska plasuje się na czele wraz z Kolumbijczykami. Polki z Natalią są znacznie dalej, bo na 17 pozycji.

Kolarska rywalizacja na igrzyskach młodzieży rozgrywana jest jako konkurencja drużynowa. Do klasyfikacji wliczane są wyniki z zawodów szosowych, MTB i BMX. Aby Polska zdobyła medale, jej reprezentanci muszą pojechać dobrze w trzech kolejnych konkurencjach.

Info: D. Malecki