Kaszuby Biegają 2018 - II Półmaraton Kamiennych Weselników w Somoninie ZDJĘCIA, WIDEO

W sobotę 22 września w Somoninie odbył się II Półmaraton Kamiennych Weselników. Dodatkowo po raz pierwszy zorganizowano bieg na 5 km. W biegu głównym wystartowało 199 osób, natomiast łącznie w Somoninie biegało 552 zawodników. W półmaratonie rewelacyjnie pobiegł Łukasz Kujawski. Wbiegł na metę w iście sprinterskim stylu, a 21 km ukończył z czasem 1:14:20. Wśród pań zwyciężyła Monika Kujawska, tym samym główne puchary trafiły do biegowej pary Kaszub.
 Lucyna Puzdrowska (12 ostatnich - Dawid Miotk)

552 zawodników wystartowało w II Półmaratonie Kamiennych Weselników w Somoninie i w biegach towarzyszących, w tym na 5 kilometrów. II Półmaraton Kamiennych Weselników zwycięża Kaszubska Para Biegowa – Łukasz i Monika Kujawscy z Żukowa.

- Wykonywałem dzisiaj trening w tak zwanym trzecim zakresie intensywności - mówi Łukasz Kujawski. - Dzisiejsza trasa, do tego wiatr, nie pomagały mi w utrzymaniu założeń, które postawił przede mną trener, ale jeśli ktoś pokonywał dziś trening nie na swoje maksymalne możliwości, to trasa była na pewno przyjemna, choć pewnie i dla nich wiatr był trochę niesprzyjający. Z drugiej strony lepszy taki wiatr, niż gdyby miało być 30 stopni i upał.
Jak dodał Łukasz, tak naprawdę szykuje formę na listopad. Intensywnie trenuje, żeby nadrobić okres maj-lipiec, kiedy niefortunnie przydarzyło mu się zapalenie oskrzeli i potem powoli wracał do zdrowia.
11 listopada wystartuję w Wojskowych Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych, które odbędą się w Afryce i pod tym kątem obecnie trenuję - dodaje zwycięzca II Półmaratonu Kamiennych Weselników. - Razem ze mną z Pomorza wystartuje Tomek Grycko, znany wszystkim gladiator biegów gdyńskich i tegoroczny mistrz Polski na 10 tysięcy metrów ze stadionu i z przełaju.
W II Półmaratonie Kamiennych Weselników drugie miejsce zajął Rafał Borzyszkowski z Wielkiego Klincza, a trzeci na metę wbiegł Wojciech Labudda z Pucka. Z powiatu kartuskiego najszybsi byli: Bogumił Utkała z Kartuz (5), Łukasz Formela z Kartuz (6), Zdzisław Roszkowski z Borkowa (8) i Rafał Furman z Sierakowic (15).
Z pań drugie miejsce zajęła Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni. Trzecia na mecie pojawiła się Iwona Sikora z Gdyni. Z zawodniczek powiatu kartuskiego najszybsze były: Anna Labuda z Prokowa (4), Paulina Grot-Szybowska ze Stężycy (16) i Patrycja Lila z Łapalic (17).

I Somonińska ‘5 dla pozostałych chętnych

Oprócz biegu głównego odbył się bieg na 5 km. Pierwszy na mecie pojawił się Krzysztof Jednachowski z Pucka. Wśród Pań zwyciężyła Justyna Bargańska z Bytowa.
Drugie miejsce zajął Sebastian Jankowski z Luzina. Trzeci na mecie pojawił się Paweł Lang z Gdańska.
Z powiatu kartuskiego najszybsi byli: Grzegorz Stencel z Somonina (6), Marcin Seniuś z Egiertowa (8), Piotr Potrykus z Somonina (9), Michał Klasa z Mściszewic (10).
Z pań drugie miejsce w biegu ostrym na 5 km zajęła Joanna Dziewiatowska z Tuchomia. Trzecia na metę wbiegła Urszula Pacuła z Cewic.
Z powiatu kartuskiego, poza Joanną Dziewiatowską najszybsze były: Ania Laskowska z Tokar (9) i Karina Weiland z Czeczewa (11).

Rywalizowały także dzieci i młodzież w ramach Cyklu Małe Kaszuby Biegają. Na startach dziecięcych pojawiło się 200 młodych amatorów biegania. Swoje pole do popisu miały przedszkolaki oraz całe rodziny.
- Dziękuję za wsparcie przy organizacji dzisiejszego wydarzenia - mówił Henryk Miotk, dyrektor biegów Kaszuby Biegają. - Półmaraton to naprawdę trudne logistycznie wydarzenie, które wymaga szczególnego wkładu straży pożarnej, policji, wolontariuszy. Dziękuję także za gościnność i współpracę Urzędowi Gminy Somonino.
II Półmaraton Kamiennych Weselników był przedostatnim wydarzeniem w ramach VI Cyklu Kaszuby Biegają. Wielki finał już 7 października w Przyjaźni. Tam również czeka na biegaczy i kibiców mnóstwo atrakcji.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.