Kacper Adamczyk zwycięzcą Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych

Kacper Adamczyk, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach i zawodnik Gminnego Klubu Sportowego Żukowo, zwyciężył w biegu na 300 m w finale XXI Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych.

Życiowy sukces odniósł Kacper Adamczyk, młody lekkoatleta z Kartuz i zawodnik GKS-u Żukowo - został najszybszym 12-latkiem w Polsce w biegu na dystansie 300 metrów, wygrał bowiem krajowy finał Czwartków Lekkoatletycznych, znanym wydarzeniu kierowanym do dzieci w wieku 11 -13 lat, organizowanym przez Mariana Woronina.

Kacper najpierw pokonał wszystkich rywali w eliminacjach rozegranych w Wejherowie i w ten sposób awansował do ścisłego finału, którego gospodarzem była Łódź. Zawodnik klubu z Żukowa w sobotę wygrał eliminacje, a w niedzielę finał uzyskując czas 42.22.
- Mistrzostwo Polski to największy sukces naszego zawodnika, wcześniej był mistrzem województwa pomorskiego w biegu przełajowym - mówi Krzysztof Król,trener sekcji lekkoatletycznej GKS-u Żukowo. - Kacper uzyskał prawo startu w Pucharze Europy, czyli Międzynarodowych Czwartkach Lekkoatletycznych, które odbędą się na początku września w Warszawie. Młody zawodnik idzie w ślady Patryka Grotha, który wygrywał czwartki dwa razy jako 12 i 13 latek, tyle że w biegu na 1000 metrów.