Reprezentant Polski i powiatu kartuskiego Kacper Adamczyk znakomicie spisał się w finale Międzynarodowych Czwartkach Lekkoatletycznych (International Chilrden Athletic Games) w Warszawie. W biegu na 300 metrów pobił rekord życiowy i zajął drugie miejsce.

Życiowy sukces odniósł Kacper Adamczyk, zawodnik GKS-u Żukowo i uczeń SP nr 2 Kartuzy. Jako zwycięzca finału krajowego Czwartków Lekkoatletycznych w biegu na 300 m, powołany został na międzynarodowy finał tej najważniejszej w Europie imprezy dla młodych lekkoatletów.

Na stadionie Orła w Warszawie rywalizowali reprezentanci siedmiu państw środkowej i wschodniej Europy (Litwa, Łotwa, Estonia, Słowacja, Węgry, Rosja i Polski). Wszyscy byli mistrzami swoich krajów w kategorii wiekowej 11 - 13 lat w konkurencjach: skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, bieg na 60m, 300m, 600m dziewcząt i 1000m chłopców.

Kacper pobiegł na 300 metrów znakomicie i wynikiem 41.93 s pobił rekord życiowy. Taki czas dał mu drugie miejsce, bo lepszy od Kacpra był jedynie mistrz Litwy - wyprzedził Polaka o 0.11 sek.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!