Junior Champion Sport Cup na otwarcie Festiwalu Sportu Żukowo 2014

Bartosz Cirocki
Trwa już Festiwal Sportu Żukowo 2014. tegoroczną edycję zainaugurował turniej Junior Champion Sport Cup dla zawodników rocznika 2005 i młodszych. Pierwsze złote medale festiwalu wywalczyli młodzi zawodnicy z Sulmina.

W turnieju Junior Champion Sport Cup wzięło udział 96 zawodników z ośmiu drużyn. Puchar firmy Champion Sport wywalczyła drużyna KS Sulmin, która w finale pokonała 2:0 Jedyneczkę Kartuzy. W meczu o III miejsce KS Chwaszczyno zwyciężył 2:0 drużynę KS Kamienica Królewska.

W spotkaniu o V miejsce pomiędzy GKS Żukowo a Jedyneczką II Kartuzy padł remis 0:0 i o zwycięstwie decydowała seria trzech rzutów karnych, którą lepiej wykonywali zawodnicy z Żukowa zwyciężając w niej 2:1. W pojedynku o VII miejsce drużyna AP Football Pro Academy zwyciężyła 3:1 drużynę GKS II Żukowo.

Zawodnicy pomiędzy pojedynkami na żukowskim Orliku mogli zmierzyć się w grze stołowej „ piłkarzyki”, która cieszyła się ogromną popularnością wśród samych zawodników jak i kibiców.

Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały puchary oraz dyplomy, a najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn pamiątkowe statuetki.