Jakub Skierka zdobył medal Igrzysk Europejskich w Baku w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym

Jakub Skierka i sztafeta 4 x 100 m zmiennym z brązowym medalem w  Baku
Jakub Skierka i sztafeta 4 x 100 m zmiennym z brązowym medalem w Baku Jakub Skierka Official Fanpage
Jakub Skierka zdobył medal Igrzysk Europejskich w Baku 2015. Pływak klubu Trops Kartuzy zajął trzecie miejsce w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym.

Jakub Skierka, wraz z Jackiem Arentewiczem, Michałem Chudym i Pawłem Sendykiem, zdobył brązowy medal Igrzysk Europejskich w Baku w sztafecie 4x100m stylem zmiennym.

Kuba startował jako pierwszy i przypłynął na czwartej pozycji z czasem 55.85. Jego starsi koledzy (Skierka ma dopiero 16 lat, pozostali reprezentanci 18) poprawili lokatę o jedno oczko - wygrała Rosja (z czasem 3:36.28), drugie miejsce zajęła Wielka Brytania (+ 2.63), a tuż za nią finiszowała Polska. Biało - czerwoni czasem 3:39.31 ustanowili nowy rekord Polski.

Dla kartuzianina było to zwieńczenie świetnych igrzysk. W piątek był blisko medalu w konkurencji 200 m grzbietem - zajął czwarte miejsce z minimalną stratą do brązowego i srebrnego medalisty. Poza konkurencją był Brytyjczyk z czasem 1:56.89. Kuba pewnie czuje niedosyt, ale też wie, że zrobił wszystko co mógł, bo ustanowił nowy rekord Polski - 1:59,78 (dokonał tego w Baku drugi raz, bo w półfinale pokonał dystans 100 m w 1:59,95).

Wcześniej podopieczny trenera Arka Zalewskiego zajął 6 miejsce w finale 100 m grzbietem.