Zachmurzenie Zachmurzenie

Zachmurzenie (© Jaroslaw Jakubczak / Polska Press)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia. Meteorolodzy prognozują wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 55 km/h, z porywami do 85 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

W strefie brzegowej ma wiać wiatr północno-zachodni 4 do 6, w porywach 7 w skali B. Wszystko przez niż znad środkowego Bałtyku i front atmosferyczny, który nadchodzi nad Pomorze. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 21 w niedzielę do godz. 17 w poniedziałek.

Poniedziałek też nie zapowiada się ciepło i słonecznie. Nadal ma silnie wiać w całym regionie. Do tego prognozowane są opady deszczu. Ma być też nieco chłodniej, bo temperatura w województwie pomorskim ma się wahać od 9 - 10 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody na następny tydzień października- We wtorek dostaniemy się pod wpływ kolejnego niżu, będzie więc pochmurno i deszczowo. Silniej powieje, w porywach nad morzem do 50 km/h. Temperatura wzrośnie do 12 stopni - mówi Krzysztof Ścibor.

Padać będzie również w środę do południa. W czwartek czeka nas krótka poprawa pogody, deszcz padał będzie słabo i tylko lokalnie. W piątek deszczu będzie więcej, ale zrobi się cieplej, termometry pokażą 14-15 stopni Celsjusza. Noce będą jednak chłodne, temperatura spadnie do 6-7 stopni. Przez cały czas wiać będzie też umiarkowany wiatr.

Pogoda

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!