Jakub Skierka zdobył dwa medale i pobił rekord wielomeczu 10 narodów na Cyprze

Jakub Skierka z Tropsa Kartuzy podczas wielomeczu w Limassol
Jakub Skierka z Tropsa Kartuzy podczas wielomeczu w Limassol ze zbiorów klubu
Jakub Skierka, zawodnik Tropsa Kartuzy i reprezentacji Polski, znakomicie zaprezentował się w wielomeczu 10 narodów w Limassol na Cyprze. Zdobył drugie miejsce w drużynie, srebrny medal w sztafecie i złoty indywidualnie, ustanawiając przy tym najlepszy wynik w historii imprezy na 200 metrów stylem grzbietowym.

Kartuzianin Jakub Skierka kolejny raz startował w międzynarodowej imprezie w barwach reprezentacji Polski. Tym razem został powołany na międzynarodowy wielomecz pływacki 10 narodów, który odbył się na długim, odkrytym basenie w Limassol na Cyprze. Oprócz biało - czerwonych, uczestniczyli w nim juniorzy z Brazylii, Ukrainy, Grecji, Portugalii, Finlandii, Szwecji, Izraela, Cypru i Bułgarii

Reprezentacja Polski w klasyfikacji drużynowej zajęła drugie miejsce, ustępując tylko Brazylii. Walnie do tego sukcesu przyczynił się Jakub Skierka. Dobrze popłynął w sztafetach stylem dowolnym - na 4x100 m wraz z kolegami zajął czwarte miejsce, a na 4x200 m zdobył srebrny medal.

Podopieczny trenera Arkadiusza Zalewskkiego fantastycznie popłynął indywidualnie na swoim koronnym dystansie 200 m stylem grzbietowym. Zdecydowanie zwyciężył w tej konkurencji, a jego wynik - 2:05,41 - ustanowił rekord imprezy na tym dystansie.

Info: A.Zalewski