W sobotni wieczór odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze OSP Hopowo. Strażacy podsumowali miniony rok i wybrali zarząd na kolejną pięcioletnią kadencję.

OSP Hopowo ratuje życie, zdrowie i dobytek mieszkańców od 102 lat. W tej chwili zrzesza 34 członków czynnych i dwóch honorowych. Najstarsi strażacy, którzy wciąż udzielają się w jednostce to: Józef Grzegowski, Jerzy Walkusz i Władysław Pyszka. Synowie pana Władysława, Ryszard i Tadeusz od lat piastują czołowe funkcje w zarządzie OSP Hopowo. Ryszard Pyszka jest prezesem, Tadeusz - skarbnikiem. Pyszka senior natomiast, czuwa nad działalnością jednostki w komisji rewizyjnej.
Niewiele pod tym względem się zmieniło. Na wczorajszym zebraniu wybrano nowy zarząd i komisję rewizyjną... w niezmienionym składzie. Tym samym druhowie poprzez głosowanie przekazali, że w stu procentach popierają kierowanie jednostką przez dotychczasowy zarząd i udzielają mu poparcia na kolejne lata.
I tak zarządzać jednostką OSP Hopowo przez kolejne pięć lat będą: Ryszard Pyszka - prezes, Eugeniusz Brzeski - wiceprezes, naczelnik, Jędrzej Grota - sekretarz, Mateusz Brzeski - gospodarz, Jacek Stromski i Kazimierz Brzeski - członkowie.
Komisję rewizyjną OSP Hopowo tworzą: Wojciech Żurek - przewodniczący oraz Władysław Pyszka i Piotr Pirch - członkowie.
Na zebraniu powitano dwóch nowych strażaków w szeregach jednostki OSP Hopowo: Mariana Kuchtę i Krystiana Rycherta. Po serii koniecznych szkoleń obaj będą wyjeżdżać z jednostką na akcje ratowniczo-gaśnicze.
Na temat akcji interwencyjnych OSP Hopowo więcej w wydaniu piątkowym Tygodnika Kartuzy dodatku Dziennika Bałtyckiego.
Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!