12 stycznia po raz 10. młodzież maturalna szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego zatańczyła na Rynku w stolicy Kaszub poloneza. W tym roku uczniowie zatańczyli do muzyki skomponowanej przez Antoniego Sutowskiego – tradycyjnego kaszubskiego poloneza. Autorem aranżacji jest inny znany muzyk z Kaszub, Tadeusz Korthals.

Polonez maturzystów na kartuskim Rynku, to już tradycja. W tym roku, ponownie w mroźnej, wilgotnej aurze, po raz 10. w historii powiatu kartuskiego, zatańczyło go kilkuset maturzystów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.
Po kilkukrotnym okrążeniu płyty Rynku i kilkukrotnej zmianie figur tanecznych, maturzyści udali się do kościoła św. Kazimierza. Jak przypomniał ks. Ryszard Różycki, proboszcz parafii, ten kościół od lat potocznie zwany był szkolnym, więc miejsce ku temu by zgromadzić tu przyszłych maturzystów, jest jak najbardziej adekwatne do sytuacji i okoliczności tego zdarzenia.
Polonez maturzystów zazwyczaj odbywa się tuż przed studniówkami, a więc również około 100 dni przed maturą. Teraz przyjdzie czas na fantastyczną zabawę studniówkową, a potem... to już trzeba będzie się uczyć, żeby w maju w dobrym nastroju, bez stresu przystąpić do matury.
Więcej na temat tegorocznego Poloneza Maturzystów w Kartuzach w "Tygodniku Kartuzy", lokalnym dodatku "Dziennika Bałtyckiego".

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!