Cartusia - Kaszubia 2:0 (1:0). Trwa seria kartuzian w derbach Kaszub [ZDJĘCIA, RELACJA]

Cartusia - Kaszubia 2:0 (1:0) - zdjęcia z meczu III ligi bałtyckiej
Cartusia - Kaszubia 2:0 (1:0) - zdjęcia z meczu III ligi bałtyckiej B. Cirocki
Cartusia 1923 Kartuzy wygrała z Kaszubią Kościerzyna 2:0 1:0) w meczu drugiej kolejki III ligi bałtyckiej. Gospodarze zwyciężyli zasłużenie po golach Domjana i Brzeskiego. To kolejne z rzędu zwycięstwo kartuzian w najważniejszych piłkarskich derbach Kaszub.

Kartuzianie w pełni zrehabilitowali się za przegrane derby powiatu w Chwaszczynie zdecydowanie wygrywając pojedynek z najważniejszym rywalem zza miedzy, czyli Kaszubią.

Takie rozstrzygnięcie wielu obstawiało w ciemno, gdyż zespół z Kartuz wyraźnie ma patent na bordowo - białych. Wygrał z nimi piąty kolejny mecz ligowy z rzędu, a siódmy z rzędu na własnym terenie. Spotkania, w którym ostatni raz Kaszubia wywiozła jakikolwiek punkt z Kartuz wielu już nie pamięta, bo było to w 2005 roku.

Przez całe spotkanie gospodarze posiadali inicjatywę i przeważali. Pierwszy celny strzał oddał w 19 min. dobrze znany miejscowym kibicom Łuczak i było to jedne godne uwagi zagrożenie, które do przerwy stworzyli podopieczni Pawła Budziwojskiego.

Miejscowi gościli na połowie rywali częściej, próbowali strzałów z dystansu, ale bądź chybiali, bądź też bronił Machola. Stuprocentowe sytuacje stworzyli dwie: w 23 min. Brzeski w świetnej sytuacji przestrzelił, za to w 38 min. trafił Domjan, który zamknął dośrodkowanie z lewej flanki i pięknie uderzył głową.

Listę groźnych sytuacji z drugiej części też otworzył Łuczak, który z rzutu wolnego posłał piłkę nieznacznie obok okienka. Potem już zdecydowanie dominowali gracze Piotra Kwiatkowskiego, którzy w 60 min. podwyższyli na 2:0. Piłkę z rzutu wolnego - ni to strzelając na bramkę, ni dośrodkowując- uderzył Brzeski, żaden z kolegów nie przeciął lotu i futbolówka ugrzęzła w siatce.

Szanse na powiększenie przewagi mieli m.in. Rzepnikowski, ale jego uderzenie zablokował obrońca, Dawidowski, lecz trafił w słupek, Hejden marnując sytuację sam na sam z bramkarzem czy Brzeski i Wiech, których strzały bronił golkiper.

Kaszubia niby próbowała zmienić losy pojedynku, ale niewiele z tego wynikało. jej sytuację skomplikowała dodatkowo czerwona kartka dla Przybyszewskiego, który w kilka minut zarobił dwa żółte kartoniki.

Cartusia 1923 Kartuzy - Kaszubia Kościerzyna 2:0 (1:0)

Bramki: Karol Domjan (38), Patryk Brzeski (60).

Cartusia: Jajkowski - Kieruzel, Karasiński, Skowroński, Przybylski - Hejden (84 Wiech), Rzepnikowski ŻK, Domjan ŻK (89 Nurek), Brzeski, Rychłowski (88 Bork) - Piątkowski (72 Dawidowski).

Kaszubia: Machola - Wysiecki, Kosznik (46 Styś), Weber ŻK (62 Rasmus), Prokopów, Wesołowski ŻK, Klawikowski, Drzymała, Przybyszewski ŻK x2, Troka (66 Otto), Łuczak (75 Pilch).