W miniony weekend policjanci zatrzymali w powiecie kartuskim aż 11 nietrzeźwych kierujących. Wśród nich było sześciu rowerzystów, nieletni motorowerzysta i motocyklista.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W miniony weekend policjanci zatrzymali w powiecie kartuskim aż 11 nietrzeźwych kierujących. Wśród nich było sześciu rowerzystów, nieletni motorowerzysta i motocyklista. Niechlubny rekordzista – 33-latek zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę kierował bmw mając w organizmie ponad 2,3 promila.

W sobotę o godz. 2.00 w Kartuzach policjanci drogówki zatrzymali 2 rowerzystów. 19-latków przebadano alkotestem z wynikiem 1,34 promila i 0,94 promila. Po godz. 7.00 w miejscowości Bukowo kartuska drogówka zatrzymała kolejnego nietrzeźwego rowerzystę – 48-letni mężczyzna wydmuchał 1,2 promila.

30-letni mieszkaniec Bytowa zatrzymany w Tuchlinie po godz. 9.00 kierował rowerem w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,7 promila. W samo południe w Kartuzach policjanci zatrzymali forda fiestę, którym kierował 26-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. W jego przypadku alkomat wykazał 1,4 promila.

Natomiast po godz. 15.00 w Przyjaźni żukowscy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował fiatem 126p mając w organizmie ponad 2 promila. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W niedzielę około godz. 1.00 w Sierakowicach policjanci zatrzymali do kontroli 16-letniego kierowcę motoroweru. Nieletni mieszkaniec powiatu kartuskiego również był nietrzeźwy – miał ponad promil alkoholu we krwi. Kolejnego rowerzystę zatrzymano o godz. 2.00 także w Sierakowicach. 30-latek miał ponad promil alkoholu.

Taki sam niechlubny wynik alkotestu zanotowali 24-letni motocyklista i 21-letni rowerzysta kontrolowani w Kartuzach. Motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania.

Amatorom jazdy na podwójnym gazie odebrano prawo jazdy. Odpowiedzą też przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za nie kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 16-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!