Letnia stolica Kociewia - tak mówi się o niewielkim, ale ładnie położonym Borównie Wielkim, koło Skarszew. W sezonie przyjeżdża tam kilkanaście tysięcy osób spragnionych wypoczynku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Letnia stolica Kociewia - tak mówi się o niewielkim, ale ładnie położonym Borównie Wielkim, koło Skarszew. W sezonie przyjeżdża tam kilkanaście tysięcy osób spragnionych wypoczynku. Są to głównie mieszkańcy powiatów starogardzkiego i tczewskiego, ale nie brakuje urlopowiczów z Gdańska. Nic dziwnego. Ogólnodostępna plaża nad jeziorem Borówno Wielkie o powierzchni ponad 17 ha znajduje się w obrębie gminnego ośrodka wypoczynkowego. Obiekt usytuowany jest w sosnowo-świerkowym lesie.

Wejście na plażę jest bezpłatne. Można tam skorzystać m.in. z kąpieliska strzeżonego z pomostami, gdzie czuwa codziennie trzech ratowników (w godz. 10-18), a ponadto są tam boisko do siatkówki plażowej i wypożyczalnia sprzętu (żaglówka, łódki, kajaki, rowery wodne). Z myślą o zmotoryzowanych powstały dwa parkingi, na miejscu można zrobić zakupy artykułów spożywczych, skorzystać z gastronomii. Są też domki, w których jest 90 miejsc noclegowych. Oczywiście można też znaleźć miejsce nad jeziorem do spokojnego wędkowania. Jeden z wędkarzy złowił tam niedawno sporej wielkości szczupaka - miał on 91 cm długości i ważył około 5,5 kg.

- Mnie się podoba przede wszystkim pięknie położone jezioro i to, że jest tu strzeżona plaża - mówi Jarosław Mierzejczyk ze Skarszew, który regularnie odwiedza ośrodek. - To jedyna tak duża, piaszczysta plaża w okolicach Starogardu.


Nasz ranking. Nagrody dla Czytelników

Do końca wakacji w tym miejscu prezentujemy strzeżone kąpieliska Pomorza.
Dzisiaj, wyjątkowo w czwartek, przedstawiamy ranking kąpielisk. Do końca wakacji dwa tygodnie, a u nas niewielkie zmiany: 1. miejsce (nadal) - Gdańsk Brzeźno, 2. - Gd. Stogi, 3. - Gd. Jelitkowo, 4. (zmiana!) - Ustka, 5. (też nowe kąpielisko) - Karwia.

Zestawy kosmetyków Nivea otrzymują: Krzysztof Dąbrowski z Gdańska, Katarzyna Malinowska z Gdyni, Lucjan Olszewski z Malborka i Bartosz Bukowski z Władysławowa. Gratulujemy, nagrody prosimy odbierać w Biurze Konkursów "Polski Dziennika Bałtyckiego" w Gdańsku, Targ Drzewny 9/11, w godz. 10-16, tel. 058 300 31 75.


Na najlepsze kąpielisko na Pomorzu można głosować na kuponie zamieszczanym na Słonecznych Stronach Dziennika Bałtyckiego lub wysyłając SMS o treści DB LATO, nazwa kąpieliska, imię i nazwisko na numer 7101
Koszt SMS-a wynosi 1,22 PLN z VAT
Termin nadsyłania kuponów i SMS-ów upływa 4 września br.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!