Benefis Edmunda Szymikowskiego Benefis Edmunda Szymikowskiego

(© Joanna Kielas)

Hafciarz i inicjator konkursu hafciarskiego Edmund Szymikowski będzie świętował 65 lat swojej pracy twórczej. 28 października w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskie

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskie w Wejherowie, 28 października, o godz. 18, odbędzie się benefis Edmunda Szymikowskiego, mistrza haftu kaszubskiego, regionalisty i animatora kultury, zorganizowany z okazji 65-lecia jego pracy twórczej. Wstęp wolny.

W programie:
– przywitanie gości przez dyrektora Muzeum Tomasza Fopke
– występ chóru „Pięciolinia” z Lini pod dyrekcją Jana Szulca
– rozmowa z jubilatem podsumowująca jego dorobek artystyczny i zawodowy
– promocja autorskiej teki haftu kaszubskiego Jubilata
– wystąpienia zaproszonych Gości
– słodki poczęstunek

Edmund Szymikowski - hafciarz, animator kultury regionalnej, aktywny działacz Zrzeszenia Kaszubsko--Pomorskiego, wieloletni dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini, inicjator konkursu hafciarskiego, któ­ry zyskał patronat honorowy prezydenta Rzeczy­pospolitej Polskiej. Jest także wieloletnim prezesem chóru „Pięciolinia” działającego od ponad 30 lat oraz autorem licznych wystaw i publikacji z zakresu ha­ftu kaszubskiego, w tym teki autorskiej inspirowa­nej haftem szkoły żukowskiej.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa poświęcona twórczo­ści Franciszki Majkowskiej w ramach obchodów 50-tej rocznicy śmierci hafciarki.

Zbiory na ekspozycję użyczyli: Muzeum Kaszubski Park Etno­graficzny we Wdzydzach Kiszewskich oraz Muzeum Kaszubskie im. Franciszka.

Zobacz także:
Warsztaty hafty norbertańskie w Żukowie 2017


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!