Ruszyła spontaniczna akcja pomocy dla Justyny i jej dzieci

(© Janina Stefanowska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierakowicach zaapelował o pomoc dla Justyny ze Szklanej. Gdy nagle zmarł jej mąż, kobieta została sama z piątką dzieci. Spontaniczna pomoc zaczęła napływać z wszystkich stron

32-letni Adam ze Szklanej nagle zasłabł i stracił przytomność. Mimo starań lekarzy nie udało się go uratować. Nagła śmierć młodego mężczyzny okazała się ogromnym ciosem dla jego rodziny. Adam osierocił pięcioro dzieci w wieku 5, 6, 9 i dwoje 8-latków. Rodzina z dnia na dzień została bez środków do życia. Wychowanie dzieci i utrzymanie domu spadło na barki żony Adama – Justyny, która potrzebuje pomocy.
Jedną z najpilniejszych potrzeb jest poprawa warunków mieszkaniowych rodziny, która przebywa w piwnicy niewykończonego domu. Konieczne jest poprawienie dachu, który zaczął przeciekać i wykończenie kondygnacji, by rodzina mogła zamieszkać w odpowiednich warunkach.
GOPS w Sierakowicach zapewnia wsparcie na bieżące utrzymanie, ale potrzebne są przede wszystkim materiały wykończeniowe i pieniądze na wykończenie przynajmniej części domu. Stąd apel o pomoc.
W niedzielę przed kościołami w Sierakowicach i okolicy zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz rodziny. W akcję pomocy włącza się również sołectwo Szklana oraz szkoły. Ponieważ w dalszej perspektywie potrzebna będzie głównie pomoc finansowa, wpłat można dokonywać na konto Zespołu Caritas Parafii Bank Spółdzielczy Sierakowice nr 10832400010000181820000010, z dopiskiem: „Dla Justyny”.
Szczegółowych informacji w kwestii materiałów wykończeniowych i pomocy przy pracach budowlanych udziela radny Henryk Labuda pod nr tel. 605 744 739.
Więcej w dzisiejszym wydaniu głównym Dziennika Bałtyckiego i jutrzejszym Tygodniku Kartuzy dodatku Dziennika Bałtyckiego.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!