Agata Felskowska z UKS Remus Miechucino awansowała do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

nadesłane
Zawodniczka UKS Remus Miechucino Agata Felskowska była najlepsza w swojej kategorii wiekowej w niedzielnych eliminacjach wojewódzkich do Mistrzostw Polski młodziczek w tenisie stołowym. Zyskała dzięki temu awans do ogólnopolskich zawodów, które odbędą się w kwietniu.

W niedzielę 10 marca w hali MRKS Gdańsk odbyły się wojewódzkie eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w tenisie stołowym. Na turnieju bardzo dobrze wypadli zawodnicy UKS Remus Miechucino.

Najlepsza w swojej kategorii wiekowej okazała się Agata Felskowska. Podopieczna Mirosława Płotki wygrała swoje pojedynki 3:0 z tenisistkami MRKS Gdańsk i MTS Kwidzyn. Zwycięstwo gwarantuje też Agacie start w ogólnopolskim finale IMP, który odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia w Brzegu Dolnym (woj. dolnośląskie).

Stosunkowo dobrze zaprezentowały się też dwie inne zawodniczki UKS Remus. Jagoda Felskowska zajęła w swojej kategorii 8. miejsce, z kolei Wiktoria Drywa zamknęła pierwszą dziesiątkę. W turnieju wystartował też Wiktor Krzebietke, który zajął miejsce 19. Należy przy tym dodać, że cała czwórka tenisistów Remusa to uczniowie z rocznika 2007 i na drugi rok będą również rywalizować w tej samej kategorii wiekowej.